Всесвіт

Над США помітили вогненну кулю, яка летіла зі швидкістю 51 тисяч км/год

У небі над штатом Південна Кароліна помітили дуже швидку вогняну кулю, вона пролетіла на висоті 77 км його можна було зафіксувати протягом декількох секунд.

Дослідники зафіксували вогняну кулю, яка зі швидкістю 51 500 км/год пролетів по небу над Південною Кароліною. Про це повідомляє американське метеоритне ТОВАРИСТВО (AMS).

Понад 80 людей помітили вогненну кулю, яка, за даними НАСА, була лише одним з п’яти метеорів, що пролетіли над США в той вечір. Вогняне небесне тіло “пронеслося над узбережжям Північної Кароліни, ставши видимим на висоті 77 км», – наголошується в публікації НАСА.

Яскраво палаючий метеор рухався по північно-східній траєкторії, «пройшовши 42 км через верхні шари атмосфери Землі», після чого розпався в 45 км над містом в Північній Кароліні.

Дослідники пояснили, що вогняні кулі — це метеори, які яскравіші Венери, тому теоретично їх видно навіть при денному світлі. Один із прикладів — вогненна куля, яка в березні 2021 року висвітлила денне небо в деяких районах Великобританії.

Цю яскравість забезпечують великі розміри небесного тіла і величезна швидкість, яка створює сильне тертя при зіткненні з атмосферою Землі. Оскільки вогняні кулі входять в атмосферу зі швидкістю, що значно перевищує звуковий бар’єр — від 40 до 260 тис. км/ч. тому, за даними AMS, вони можуть супроводжуватися дуже гучним звуком.

На відеозаписі, знятому камерою з ґанку будинку в Північній Кароліні, видно, як яскраве небесне тіло залишає вогненний слід в нічному небі, а потім зникає за кронами дерев.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments