Технології

Автономні автомобілі прокатають перших пасажирів у Каліфорнії

На початку квітня Каліфорнія ввела нові правила, які дозволяють автовиробникам, техногігантам, та й взагалі кому завгодно випробувати абсолютно автономні автомобілі на дорогах. І вони вступили в силу.

Але перш ніж ці компанії кинуться будувати таксопарки самокерованих автомобілів, їм доведеться почекати, поки буде прийнято пропозицію, розглянуту Каліфорнійською комісією громадських ініціатив. Пропоновані комісією правила дозволять пасажирам брати участь у пілотних програмах, але тільки якщо творці програм виконують певні умови.

По-перше, пасажирів зможуть приймати тільки автомобілі з запасними водіями. Це не буде проблемою, оскільки тільки одна, неназвана компанія подала заявку на випробування самохідних авто в Каліфорнії, на даний момент. Однак очікується, що ці правила будуть повною мірою реалізовані в майбутньому. Компанії також повинні передбачити, щоб їх сервіс надавався безкоштовно — комісія планує розробити правила платних перевезень, але це станеться лише після схвалення першого набору правил.

Автомобілі, що беруть участь у пілотних програмах, не зможуть підбирати пасажирів і висаджувати їх в аеропортах, а самі подорожуючі повинні бути 18 років і старше. Будь-яка компанія, яка захоче взяти участь у програмі, повинна регулярно повідомляти, скільки кілометрів пройшли її автомобілі, скільки поїздок здійснено і скільки людей з обмеженими можливостями було обслуговано. Нарешті, доведеться почекати 90 днів після подачі заявки, щоб отримати дозвіл на перевезення пасажирів.

Очевидно, безпека пасажирів понад усе. Самоврядні таксі повинні розвиватися в тандемі з регулюючими органами, щоб не було випадків, коли автопілот виходить з-під контролю і вбиває свого пасажира. Можливо, самоврядні таксі почнуть роз’їжджати по Каліфорнії вже цього літа. Важливий крок для автономного транспорту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button