Наука

Бадмінтон виявився ефективним засобом для поліпшення роботи мозку

Такі види спорту, як бадмінтон, дуже позитивно впливають на роботу мозку через необхідність швидко приймати рішення. До такого висновку прийшли японські вчені.

Фізичні вправи добре впливають на продуктивність провідного органу центральної нервової системи. Група наукових співробітників Університету Тохоку Гакуїн з’ясували, які спортивні дисципліни є ефективними в цьому напрямку. Вони провели експеримент за участю респондентів, яким запропонували пограти в бадмінтон протягом невеликого проміжку часу. Крім цього, вони займалися бігом і виконували нескладні вправи. Далі був контрольний тест, де від учасників вимагалося зіставити слова і різні кольори. Підбивши підсумки, експерти підрахували, що у добровольців в середньому бали за виконану роботу збільшилися з 53,6 до 57,1 після гри в бадмінтон.

Вчені зробили висновок, що даний вид спорту допомагає не тільки розвивати реакцію, але й розпізнавати просторове знаходження противника з вибором відповідних кидків. Ці когнітивні потреби активують області мозку, які відповідають за виконавчі опції. Ще одна функція, теж вивчена вченими, – інгібиторська, вона проявляє себе в декількох аспектах, але особливо в контролі імпульсів. Негативна гальмівна функція може, наприклад, перешкодити людині зосередитися в його справі, і саме бадмінтон надає позитивний вплив в даному відношенні.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button