Земля

Багаті американці збираються пережити апокаліпсис у Новій Зеландії

Найбагатші люди Америки, піддані впливу тих, хто віщує швидкий кінець світу через можливість виникнення ядерної війни і масових епідемій, стали купувати нерухомість в Новій Зеландії, сподіваючись на те, що ізольованість країни врятує їх на початку апокаліпсису. Однак, як пише Bloomberg, через наплив американських грошей за право проживання уряд Нової Зеландії в найближчі місяці заборонить іноземцям купувати нерухомість.

Мінімум сім бізнесменів з Кремнієвої долини придбали 150-тонні бункери в компанії Rising S Co в останні два роки і закопали їх у Новій Зеландії. Як пише Bloomberg, в разі загрози ядерної війни, початку епідемії невиліковної хвороби або повстання мас проти 1% найбагатших людей на планеті заможні каліфорнійці збираються стрибнути в приватні літаки і залягти на дно на іншому кінці світу.

Видання зазначає, що віддалена країна в південній півкулі планети знаходиться в 4 тис. км від узбережжя Австралії. Там живе 4,8 млн осіб і в шість разів більше овець. Нова Зеландія славиться красою своєї природи, стриманими політиками, які їздять на роботу на велосипедах, і цінами на житло у два рази нижче, ніж в Сан-Франциско. Це робить країну популярним напрямком не тільки для тих, хто боїться появи дистопії, але і для технологічних підприємців, які шукають зручне місце для запуску стартапів.

«Країна стала привабливою для людей з Кремнієвої долини в основному тому, що вона зовсім не схожа на Кремнієву долину»,
— розповів журналістам американський біоінженер Реггі Людтке, який переїхав в Нову Зеландію в жовтні завдяки програмі Sir Edmund Hillary Fellowship, мета якої — залучити в країну технологічних новаторів.

37-річний учений сказав, що люди в Каліфорнії запитували його, чи не вирішив переїхати через плани порятунку на випадок кінця світу, тому що тепер країна славиться саме цим.

Дана репутація зробила новозеландську ізольованість, яка раніше вважалася перешкодою для економіки, найбільшим її активом. Країна дозволяє «купити» право на проживання через інвестиційну візу, чим і скористалися заможні американці, які кинулися витрачати свої гроші в Новій Зеландії.

Інвестиційну візу можуть отримати ті, хто протягом трьох років витратив у Новій Зеландії щонайменше $6,7 млн, в середньому за цим сценарієм йдуть шість заявників щорічно. Більше 10 американців із Західного узбережжя США придбали нерухомість вартістю мільйони доларів в регіоні Квінстаун протягом останніх двох років. У серпні через наплив американських грошей за право проживання уряд Нової Зеландії заборонив іноземцям купувати будинки. Але це рішення набуде чинності лише в найближчі місяці.

«Якщо ви людина, яка говорить, що хоче мати запасний план на випадок кінця світу, тоді ви виберете найбільш віддалене місце з безпечним середовищем. Google покаже вам, що Нова Зеландія — це саме таке місце. Вона відома як остання зупинка перед Антарктидою. Я знаю багатьох людей, які говорили, що хотіли б придбати нерухомість в Новій Зеландії, якщо світ почне котитися в пекло», — зазначив колишній прем’єр-міністр країни Джон Кей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button