Технології

У Великобританії запрацювала найбільша в світі вітряна електростанція

Біля узбережжя Камбрії, що на північно-заході Англії, запрацювала найбільша в світі вітряна електростанція. Нову вітряну ферму запустили через побоювання, що вихід Великобританії з Євросоюзу може негативно позначитися на розвитку енергетичної галузі. Потужність Walney Extension, найбільшої вітряної електростанції в світі, становить 659 мегават. Вироблюваної нею енергії вистачить для живлення 590 000 будинків.

Вітряна електростанція займає площу еквівалентну 20 000 футбольним полям (приблизно 142 тисячі м2) і працює на базі 87 вітряних турбін.

«Великобританія є світовим лідером у виробництві прибережної вітряної електроенергії і запуск Walney Extension лише в черговий раз доводить цей факт»,
— прокоментував Метью Райт, керуючий директор британського підрозділу датської компанії Оrsted, яка розробила проект даний вітряної електростанції.

«Проект повністю зданий в експлуатацію, не вийшов за рамки розрахованого бюджету і представляє собою черговий важливий крок для компанії Оrsted в її прагненні перекладу всього світу на поновлювані джерела енергії».

Незважаючи на те, що Walney Extension на даний момент є найбільшою вітряною електростанцією в світі, це звання довго вона не зможе утримати. У 2020 році в Східній Англії планується завершити будівництво ще однієї вітряної електростанції East Anglia One, потужність якої складе 714 МВт. Будівництвом займеться компанія ScottishPower. Ще один проект компанії датської Оrsted, Hornsea Project One, передбачає будівництво електростанції потужністю 1200 МВт. Крім того, біля берегів Йоркшира також планується будівництво станції потужністю 1800 МВт. Станція повинна запрацювати десь у 2022 році. За оцінками фахівців, вона зможе живити до 1,8 мільйона будинків.

Згідно з останніми даними, вітряні електростанції виробляють майже 1/10 всієї споживаної Великобританією електроенергії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button