Людина

Багато бігати не корисно

Датські кардіологи з університету Копенгагена під керівництвом Петера Шнора (Peter Schnohr) спробували знайти відповідь на питання про те, скільки фізичних вправ корисно для серця. З’ясувалося, що не варто дуже старатися – бігати занадто довго, занадто часто і занадто швидко. З їх дослідженням можна ознайомитися в журналі Journal of the American College of Cardiology.

1-30-03-2015-600-400

У їх дослідженні взяло участь 1098 людей, що регулярно займаються бігом підтюпцем, і 3950, які не практикують біг. У дослідженні не враховувалися дані про інші фізичні активності піддослідних. Вік учасників дослідження на момент початку був від 20 до 93 років.

Кожен з досліджуваних протягом 12 років вів щоденник, куди заносив дані про швидкість бігу, його тривалість і скільки разів на тиждень він ним займався. Хоча в середньому люди, які приділяють увагу фізичній активності, мали менший ризик смерті від серцево-судинних захворювань, ніж контрольна група. Однак серед «бігунів» виявилися суттєві відмінності за цим показником.

Читайте також: Грати у футбол корисніше, ніж бігати і піднімати важкості

Так, люди, які бігали не більше 3 разів на тиждень по одній-дві години або рідше, піддавалися значно меншому ризику, ніж ті, хто бігали частіше або з більшою тривалістю. Із приблизно 800 осіб, які тренувалися досить помірковано, тільки 15 осіб померли до завершення дослідження. А в групі, яка займалася бігом підтюпцем в більшому обсязі, помер майже кожен третій. Серед тих, хто волів бігати у швидкому темпі, з 36 людина не стало 2, однак через величини вибірки цей результат не можна вважати достовірним.

Загалом, кардіологи рекомендують, бігати потрібно не більше 2,5 годин за раз не більше 2-3 разів на тиждень при швидкості менше 8 км / год. І нехай вважається, що фізична активність на 30% скорочує ризик смерті від серцево-судинних захворювань. Відомо, що гонець, що приніс звістку про перемогу в Марафонської битві, помер, пробігши таку дистанцію – можливо, саме через проблеми з серцем.

До речі, корисність видів спорту, що вимагають витривалості, останнім часом привертає пильну увагу. Наприклад, за даними австралійських учених, вони можуть стати причиною розвитку аритмії.

Натхнення: scientificrussia.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button