Головна / Людина / Вчені порекомендували після конфлікту або стресу покращувати настрій обіймами

Вчені порекомендували після конфлікту або стресу покращувати настрій обіймами

Вчені порекомендували після конфлікту або стресової ситуації покращувати настрій обіймами. Дотик навіть не дуже близьких людей здатний знизити кортизол і реактивність серцево-судинної системи.

Учёные порекомендовали после конфликта или стресса улучшать настроение объятиями

Співробітники Піттсбурзького університету та університету ім. Карнегі-Меллона вивчили безліч більш ранніх експериментів, виявили користь обіймів, однак майже всі вони стосувалися лише жінок і не пояснювали різниці між тактильним контактом з коханими людьми і звичайними знайомими. Експерти зв’язалися з 404 добровольцями у віці 18-55 років, попросивши 187 жінок і 217 чоловіків щодня розповідати про свій настрій.

Два тижні поспіль по телефону респонденти описували свій день чи були у них конфлікти, чи обіймали вони когось, і як це позначилося на емоційному стані. Як з’ясувалося, після сварки тактильний контакт може знизити рівень стресу. Причому не обов’язково обіймати подружжя або родичів: підходять і друзі, і навіть знайомі. Також обійми знижують рівень психо-емоційного навантаження на наступний день після конфлікту. Експеримент показав, що жінки частіше з кимось сваряться і частіше вступають у фізичний контакт. При цьому позитивна тенденція обіймів не пов’язана з сімейним станом або статтю. Експертам ще належить дізнатися, кому, коли і як чужі дотики допомагають найбільше.

 
comments powered by HyperComments