Людина

Вчені порекомендували після конфлікту або стресу покращувати настрій обіймами

Вчені порекомендували після конфлікту або стресової ситуації покращувати настрій обіймами. Дотик навіть не дуже близьких людей здатний знизити кортизол і реактивність серцево-судинної системи.

Учёные порекомендовали после конфликта или стресса улучшать настроение объятиями

Співробітники Піттсбурзького університету та університету ім. Карнегі-Меллона вивчили безліч більш ранніх експериментів, виявили користь обіймів, однак майже всі вони стосувалися лише жінок і не пояснювали різниці між тактильним контактом з коханими людьми і звичайними знайомими. Експерти зв’язалися з 404 добровольцями у віці 18-55 років, попросивши 187 жінок і 217 чоловіків щодня розповідати про свій настрій.

Два тижні поспіль по телефону респонденти описували свій день чи були у них конфлікти, чи обіймали вони когось, і як це позначилося на емоційному стані. Як з’ясувалося, після сварки тактильний контакт може знизити рівень стресу. Причому не обов’язково обіймати подружжя або родичів: підходять і друзі, і навіть знайомі. Також обійми знижують рівень психо-емоційного навантаження на наступний день після конфлікту. Експеримент показав, що жінки частіше з кимось сваряться і частіше вступають у фізичний контакт. При цьому позитивна тенденція обіймів не пов’язана з сімейним станом або статтю. Експертам ще належить дізнатися, кому, коли і як чужі дотики допомагають найбільше.

Кнопка «Наверх»