Земля

Вчені з’ясували, як класика і AC / DC впливають на кішок

Дослідники з Португалії поставили перед собою мету з’ясувати, як музика (класика, поп, рок) впливає на кішок. Виявилося, що наші чотирилапі друзі по-різному сприймають різні музичні жанри.

31-03-15-foto-600x408-1

Вчені з Лісабонського університету давали кішкам послухати музику під час операцій, що проводяться у ветеринарній клініці. На вихованців надягали навушники, і вони протягом двох хвилин слухали різні фрагменти. «Адажіо» (повільний музичний темп) Семюела Барбера розслаблював тварин. Схожий, хоча і менш відчутний ефект справила популярна композиція Наталі Імбрулії Torn. А от пісня Thunderstruck (жанр хард-рок) групи AC / DC вела до підвищення у тварин рівня стресу.

Автори дослідження кажуть, що зважилися на експеримент під впливом аналогічних дослідів, проведених на людях. Дослідження також має практичну цінність: вчені вважають, що музика може допомогти домашнім вихованцям під час операцій. У перспективі португальські фахівці хочуть провести схожий експеримент на собаках.

Читайте також: На основі нявкання вчені створили спеціальну музику для кішок (відео)

Нагадаємо, раніше американські психологи створили музику для кішок – вона написана на основі нявкання цих тварин. Метою вчених було створити композицію, яка б сподобалася і кішкам, і людям.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button