Людина

Вчені: Мозок самостійно відсіває непотрібну інформацію

Під час проведення дослідження різновидів когнітивних порушень науковцями зі Сполучених Штатів Америки вдалося зробити незвичайне відкриття. Якщо відштовхуватися від слів фахівців Пенсільванського університету, людському головному мозку під силу самостійно розподіляти інформацію на потрібну і непотрібну.

Варто відзначити, після оброблення отриманих даних, мозок забуває те, що нецікаво людині, і звільняє місце для більш важливих відомостей.

Відомий вчений Ейвері Різіо поділився, як його відвідала ідея подібного відкриття. Історія до болю проста, почалося все рано вранці, коли професор прислухався до вуличного шуму і бесідам звичайних перехожих. Випадковим чином Різіо відвідала думка про те, яким чином мозок перетравлює цю інформацію і куди вона дівається потім. Експерт вирішив провести перевірку на 24 випробовуваних, вік яких становив від 18 до 24 років. Чоловік зрозумів, що другорядні повідомлення мозок, через деякий проміжок часу, просто забуває.

Учасників дії під’єднали до приладів Функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ), продемонстрували 360 слів, 100 з них були позначені словом «запам’ятати», друга сотня – з позначкою «забути», а решту 160 не були позначені ніяким чином. Після проведення десятихвилинного теста, учасникам повторно були показані 160 слів без позначок і попросили відзначити ті, які вони бачили за час експерименту.

На завершення експерименту найбільший показник активності був відзначений в префронтальній корі головного мозку. Підсумки випробування підтвердили, що більшість із слів, що сприймалися нами лише на підсвідомому рівні, після посилення роботи мозкової діяльності «витіснялися» з пам’яті більш важливими даними.

Кнопка «Наверх»