Наука

“Багато шкіл в США не вчать хімії, фізики та математики”

Про це заявив міністр торгівлі США Уілбур Росс, який виступив з попередженням, що, наприклад, безпілотні вантажівки позбавлять роботи 3 млн водіїв у США. Впорається з цим можна за допомогою перенавчання робочої сили, але для цього треба змінити систему освіти, пише Clean Technica.

Виступаючи на конференції Concordia в Нью-Йорку міністр торгівлі США Уілбур Росс заявив, що підтримує розвиток безпілотного вантажного транспорту, але боїться за робочі місця, яких можуть втратити мільйони американських далекобійників. «У США близько 3 млн дорослих живуть за рахунок вантажоперевезень, — говорить він. — В основному, вони самозайняті, возять вантажі на власних фурах, і, до речі, непогано живуть. Але чи буде у них достатньо капіталу, щоб розвиватися в епоху автономного транспорту?».

За словами Росса, міністерство торгівлі вивчає варіанти, як можна справитися з цією проблемою, але, насправді, вибору немає. Перенавчання здається єдиним виходом. Причому, мова йде не про коледжі, а про середню спеціальну освіту. Ті ж далекобійники повинні навчитися обслуговувати робовантажівки і ставити їм правильні завдання.

Росс зазначив, що працює з дочкою президента США Іванкою Трамп в рамках ініціативи «Робоча сила майбутнього». «Ми працюємо з промисловістю, ми працюємо з викладачами, працюємо зі звичайними людьми, щоб спробувати з’ясувати, як змінити американську систему освіти, — говорить Росс. — Вона не випускає людей з правильними навичками для вирішення нових завдань. Багато середніх шкіл більше не вчать хімії, фізики та математики».

Альберт Вегнер, керуючий партнер з венчурної фірми Union Square Ventures, вважає, що люди збережуть конкурентну перевагу перед роботами і алгоритмами, тому що їм стануть менше платити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button