Наука

Собачі лапи чистіше від взуття їх власників

В деякі громадські місця не пускають собак з міркувань гігієни. Але, як показало нове дослідження, собачі лапи чистіше, ніж взуття людини.

Winsker / Pixabay

У Європі понад 10 тисяч людей використовує службових собак: собак-поводирів для сліпих і собак-поводирів для людей з вадами слуху власників, терапевтичних собак для людей з психічними захворюваннями, а також службових собак для надання медичної допомоги. Однак часто різні магазини, громадські місця і лікарні забороняють вхід службовим собакам з міркувань гігієни.

У новому дослідженні, опублікованому в International Journal of Environmental Research and Public Health, вчені взяли зразки з лап 25 службових собак, а також з підошов їх власників. Потім дослідники перевірили їх на наявність фекальних бактерій (Enterobacteriaceae) і діарейних бактерій (Clostridium difficile).

Результати показали, що «лапи собак виявилися чистіше, ніж підошви взуття їх власників».

«Це робить аргумент про гігієну неправдивим, який часто використовується для заборони собак-поводирів відвідувати громадські місця», – пишуть дослідники.

Крім того, бактерії, що викликають діарею, не зустрічалися на лапах собак. У той час як були виявлені на підошві одного з людей.

Дослідники відзначають, що вхід для службових собак заборонений зазвичай через незнання – працівники або не знають для чого потрібні службові собаки, або не знайомі з відповідними правилами. Наприклад, в Нідерландах всі службові собаки повинні мати доступ до громадських місць. Однак, як стверджують дослідники, у 81 відсотках випадків їм відмовляють.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button