Наука

Вчені з’ясували, що мухи використовують ментальну карту для польоту

Дослідники з Гарвардської медичної школи вивчили нейронні механізми, якими користуються мухи-дрозофіли. Вони змогли з’ясувати, що комахи створюють ментальну карту простору, яка дозволяє їм уточнювати напрямок руху по мірі надходження нових сигналів. Результати дослідження представлені в журналі Nature.

Для того, щоб визначити, якими чином мухи орієнтуються в просторі, вчені помістили їх на спеціальну кульку з пінопласту, яка оберталася на стовпі повітря. Крім того, в цей простір вони додали світло, тіні, переміщали об’єкти поруч з кулькою і фіксували реакцію мух. Комахи могли рухати лапами та крилами, щоб направлятися до орієнтира, який здається їм найбільш привабливим, а кулька оберталася, щоб точно визначати обраний напрям. Вчені реєстрували нейронну активність мухи.

Так вони змогли визначити, що, коли комахи рухалися в одному напрямку, в нейронах навколо компасного кільця спостерігалася активність. Однак коли муха вирішувала, що цей напрямок невірний, нейронний вузол переміщувався і реєстрував події, орієнтуючись на новий напрямок руху. Це явище вчені назвали ментальною картою мухи.

Щоб перевірити свої припущення, комах включили ще одне джерело світла з протилежного боку. Тоді активність карти стала дивною — її напрям періодично перевертався на 180°. Так муха не могла визначитися, куди їй треба летіти.

«Ці зміни відбуваються протягом декількох хвилин і відповідають часовим рамкам, які ми суб’єктивно відчуваємо, коли приходимо в нове середовище і досліджуємо її», — відзначають вчені.

 

«Отримані результати дають нове уявлення про те, як мозок може побудувати карту об’єктів навколо, залишаючись при цьому достатньо гнучким для адаптації до нових сценаріїв, — додала Сон Су Кім, вчена, яка брала участь в дослідженні. — Ця робота також впливає на те, як вчені досліджують рух інших тварин в дикій природі — від комах, таких як мурашки і гнойові жуки, до ссавців, таких як миші».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button