Земля

Багатоніжки можуть бути носіями небезпечних паразитів

Багатоніжки, які використовуються в китайській медицині, можуть виявитися носіями хвороботворних бактерій, небезпечних для життя людини. Як з’ясували фахівці Південного медичного університету Гуанчжоу, цей вид тварин вражає щурячий легеневий хробак.

Многоножки могут являться носителями опасных паразитов

При попаданні в організм паразит атакує центральну нервову систему і добирається до мозку. Навколо загиблих бактерій утворюються вогнища запалення, що викликають ангіостронгільоз. Хвороба супроводжується нудотою і блювотою, сильними головними болями, підшкірним печінням. Легеневий черв’як виявляється в організмі людини за допомогою їжі, пошкодженої щурами.

Мікроб здатний вразити і багатоніжок, що використовуються у висушеному та подрібненому вигляді китайськими цілителями для лікування пацієнтів. 78-річна мешканка Китаю і її син вирішили оздоровитися сирими сороконожками й відчули гостре нездужання. Жінка скаржилася на головний біль, порушення когнітивних функцій, сонливість. При обстеженні у неї виявилися антитіла до паразита і збільшення кількості лейкоцитів. Через деякий час з подібними симптомами госпіталізували чоловіка. Матері і синові призначили антипаразитарну терапію та лікування протизапальними препаратами.

Дослідники вирішили перевірити, чи часто легеневі черви зустрічаються в організмі багатоніжок. Як з’ясувалося, зі закуплених 20 особин у семи виявили личинки Angiostrongylus cantonensis. Фахівці заразили ними ще два десятки тварин, які незабаром загинули. Експеримент в черговий раз довів небезпеку вживання в їжу багатоніжок, особливо в сирому вигляді.

Кнопка «Наверх»
Закрыть