Земля

Вчені розповіли про зникнення понад 570 видів рослин за останні 250 років

За останні 250 років у природі зникло 571 рослина. Більшість з них росли на островах, де екосистема традиційно гостро реагує на будь-які зміни. Такі дані наводяться в дослідженні міжнародної групи вчених, в яку входили представники Стокгольмського університету.

З середини XVIII століття в рік вимирало в середньому по два види рослин, що в 500 разів швидше, ніж у часи, що передували розселенню людини по Землі. За той же період з екосистеми зникли 271 птах, амфібій і ссавців, йдеться в дослідженні.

«У рослин вимирання відбувається повільніше, ніж у тварин. Ми вважаємо, що це пов’язано з їх здатністю жити дуже довго без розмноження», — заявила в інтерв’ю телеканалу SVT науковий співробітник Стокгольмського університету Еліс Хамфріс.

На думку вчених, головною причиною зникнення рослин і тварин є діяльність людини, така, як, наприклад, вирубка лісів.

«Частіше зникають рослини з островів, а також ті, що мають незначне географічне поширення», — зазначила Еліс Хамфріс.

При цьому вона підкреслила, що поки не відкрито і не названо багато рослин Африки та Південної Америки, що являє собою серйозну прогалину в сучасній науці.

Вчені вважають, що зараз під загрозою зникнення у світі знаходяться близько 60 тис. з 300 тис. видів рослин. Дані дослідження ботаніків опубліковані в журналі Nature, Ecology & Evolution.

Кнопка «Наверх»