Наука

Багатовіковий курган на Кіпрі приховував давню зруйновану фортецю

Стародавні люди Кіпрі “поховали” фортечну стіну під пухким грунтом з піском. Подробиці про знахідку повідомляє Департамент старожитностей Кіпру.

Згідно із заявою Департаменту старожитностей Кіпру, археологи, які розкопали величезний стародавній курган на Кіпрі, виявили ще більш стару споруду, приховане під ним: частина оборонної стіни.

Великий пагорб, відомий як курган Лаони, довше футбольного поля, його розміри становлять 100*60 м. Його побудували приблизно в III столітті до н.е. В цей час наступники Олександра Македонського боролися за контроль над Кіпром і величезними територіями імперії. Протягом останнього десятиліття дослідники поступово розкопували і документували будову кургану в цифровому вигляді. Але тепер археологи дізналися, що його звели на вершині валу, який навіть старше, ніж курган, і датується початком V століття до н. е.

Курган на Кіпрі. Фото: Department of Antiquities Cyprus

Стародавні люди “поховали” фортечну стіну під 13 700 м.куб пухкого грунту з піском, мулом і глиною, яку явно доставили з інших місць на Кіпрі для будівництва кургану. Таким чином, фортеця Лаона добре збереглася. Так, висота північно-східного кута становить 6 м, що робить його одним з найбільш значних пам’яток «епохи кіпрських царств». У 2021 році вчені опублікували дослідження кургану в журналі Geoarchaeology, його описали як «досконалу архітектурну споруду», побудовану в кілька етапів.

Фортеця під курганом. Фото: Department of Antiquities Cyprus

Курган знаходиться в 1 км на північний схід від Святилища Афродіти, стародавнього місця, датованого XII століттям до н.е. місцеві жителі вважали його природним пагорбом, пояснюють вчені. Однак його остаточно ідентифікували як штучний насип у 2011 році.

Нещодавно виявлений вал приписується королівської династії, яка правила Пафосом до кінця IV століття до н.е. Археологи повідомляють, що стіна функціонально аналогічна і відповідає тій же часовій шкалі, що і комплекси палацу і майстерень в Цитаделі Хаджіабдулли, які знаходяться всього в 70 м від Лаони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button