Наука

Популярний японський чай діє як антидепресант

Чай матча активує дофамінергічні нервові ланцюги і зменшує депресію в ряді випадків у мишей.

Дослідники з Університету Кумамото вивчили вплив порошку чаю матча на соціально ізольованих мишей. Вживання цього чаю покращує тривожну поведінку у піддослідних тварин, активуючи функцію дофаміну через передачу сигналів дофамінового рецептора D1. У ряді випадків в залежності від попереднього психічного стану тварин, підвищення дофаміну також знижувало симптоми депресії.

У своїх експериментах вчені використовувала дві групи генетично модифікованих мишей: стійких і сприйнятливих до стресу. Обидві групи перед початком експерименту піддали соціальній ізоляції. Після цього всім тваринам дали чай. Аналіз за допомогою тесту підвішування за хвіст показав, що вживання матча зменшило симптоми, схожі на депресію, у мишей, чутливих до стресу.

Чай матча скорочував час нерухомості тільки у сприйнятливих до стресу мишей, які відчували більший стрес через соціальну ізоляцію і демонстрували більш виражену депресивну поведінку в порівнянні зі стійкими до стресу мишами, – говорить Юкі Кураучі, керівник дослідження

Вчені провели іммуногістохімічний аналіз мозку мишей, комбінуючи анатомічні, імунологічні та біохімічні методи для візуалізації окремих компонентів тканини. Вони виявили, що у мишей, схильних до стресу, чай матча активував префронтальну кору головного мозку і прилегле ядро.

Префронтальна кора — це область мозку, яка найбільш чутлива до стресу, в той час, як NAc грає ключову роль в реакції на винагороди. Обидва відділи контролюють рівень дофаміну в мозку. Активація префронтальної кори і NAc викликає сплеск рівня дофаміну, покращуючи настрій. У стресостійких мишей аналогічний ефект не спостерігався. Більш того, коли сприйнятливим до стресу мишам давали блокатор дофамінових рецепторів D1, ефекти чаю пропадав.

Схема експерименту. Зображення: Yuki Kurauchi et al., Nutrients

Результати дослідження показують, що матчу надає антидепресантну дію, активуючи дофамінергічну систему мозку. Це впливає на психічний стан. Вони вважають, що подальші дослідження допоможуть розробити ефективні антидепресанти і зрозуміти, яким чином відмінності в психічному стані у людей впливають на ефективність терапії.

Матча — традиційний японський чай. Він являє собою невеликий порошок, виготовлений з листя камелії китайської (Camellia sinensis), цієї ж рослини, яка використовується для виробництва білого, зеленого, чорного чаю і чаю улун.

Депресія може бути серйозним захворюванням, особливо якщо вона періодично повторюється і протікає в помірній або важкій формі. Самостійне лікування може привести до небезпечних наслідків. Для діагностики депресивних розладів і визначення індивідуальної схеми лікування необхідно звернутися до фахівця.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button