Наука

Дослідники знайшли «вимикач» раку простати

Американські вчені виявили незвичайний ген в ракової пухлини передміхурової залози, що вказує на високу ймовірність поширення недуги. На думку фахівців, якщо при діагностиці захворювання націлюватися на даний ген, лікування може продовжити життя хворим.

Результати дослідження з’явилися на сторінках видання Nature Communications. Спеціальний комп’ютерний алгоритм, розроблений вченими, ідентифікував ген NSD2, який знаходиться в ракових клітинах у мишей, але також може з’явитися і у людини. Провівши експерименти на гризунах, фахівцям вдалося заблокувати онкологічний ген, помітно знизивши поширення хвороби. Як відомо, сучасна медицина може без проблем діагностувати рак простати, однак у лікарів все ще немає можливості з’ясувати, чи буде поширюватися недуга у хворого.

За словами провідного автора дослідження Антоніни Митрофанової, подальша мета – з’ясувати, чи може пухлина поширитися під час постановки діагнозу. Це допоможе вченим створити цільову терапію для зменшення ймовірності поширення онкології.

Кнопка «Наверх»
Закрыть