Здоров'я

Бактерії в кишечнику мають прямий зв’язок з мозком

Завдяки 100 мільйонам нейронів кишківник заслужив репутацію «другого мозку» організму для управління такими речами, як діяльність кишкових м’язів й виділення ферментів. Спільнота вчених намагається зрозуміти, як кишкові нейрони взаємодіють зі своїми “мозковими колегами”, і як невдачі в цьому процесі можуть призвести до хвороби.

Нові дослідження показують, що кишкові бактерії відіграють безпосередню роль у нейрональних зв’язках, визначаючи темпи кишкової моторики. Дослідження, проведені на мишах і опубліковані в журналі Nature, свідчать про зв’язок між нашою нервовою системою і мікробіотою. Це може також мати значення для лікування шлунково-кишкових захворювань.

«Ми описуємо, як мікроби можуть регулювати нейронний контур, який починається в кишківнику, потрапляє в мозок та повертається до кишківника», – говорить Даніель Мусіда з Рокфеллера, доцент і керівник лабораторії імунології слизової оболонки. – «Деякі нейрони в цьому контурі пов’язані з синдромом роздратованого кишечника, тому можливо, що порушення регуляції цього контуру привертає до СРК».

Вчені побачили, що нейрони поза кишківником можуть контролюватися тим, що відбувається всередині кишківника. Цілком ймовірно, що така схема може бути залучена в додаткові двонаправлені взаємодії кишківника і мозку, які можуть впливати на деякі кишкові, а також неврологічні захворювання, включаючи СРК і навіть поведінкові розлади.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button