Здоров'я

Газовані напої прискорили старіння мозку

Газована вода виявилася одним з найбільш шкідливих для мозку напоїв. В рамках одного з досліджень з’ясувалося, що навіть одна порція такого напою прискорює старіння організму. Детальніше – в матеріалі Eat This, Not That.

На розумові здібності і когнітивні функції людини можуть впливати їжа і напої. З останніх вчені особливо виділяють газовану воду через її негативний вплив на організм.

Так, в рамках одного з досліджень, дані якого були опубліковані в 2019 році у виданні Alzheimer’s & Dementia, виявилося, що газована вода сприяє прояві ознак старіння мозку. В експерименті взяли участь більше 4 тисяч осіб, всі вони були старше 30 років.

Важливо, що негативний вплив газованих напоїв було помітно навіть у тих, хто пив всього одну порцію газованої води в день. Навіть у таких випробовуваних виявилися більш виражені ознаки старіння в порівнянні з їх однолітками, які взагалі відмовилися від газованих напоїв або споживають їх рідше. З’ясувалося це за підсумками магнітно-резонансної томографії та психологічного тестування.

Крім того, зловживання солодкими напоями на зразок газованої води (навіть якщо вона дієтична) сприяє з часом зменшенню обсягу головного мозку, розміру гіпокампу, погіршення подієвої пам’яті. А всі перераховані зміни призводять в результаті до хвороби Альцгеймера.

Якщо щодня вживати всього одну-дві порції газованої води, то в результаті мозок постаріє на 1,6 року в плані втрати загального обсягу, на 5,8 року – з точки зору стану смислової пам’яті. А якщо пити понад дві порції, то показники будуть наступними: 2 роки і 11 років відповідно.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments