Здоров'я

Куріння може призвести до сліпоти, попереджають медики

Вікова макулярна дегенерація – одне з найпоширеніших захворювань, яке позбавляє людей зору. Через цю недугу відбувається атрофія або рубцювання центральної частини сітківки, світлочутливої тканини, що відповідає за гостроту зору. При цьому у курців ризик дегенерації набагато вищий внаслідок пошкодження судин, що живлять сітчатку.

foto_cikavosti_17.08.2014-08

В умовах недостатнього харчування тканини ока виснажуються і накопичують токсичні речовини. Це питання досліджували вчені Університету Вісконсіна. За основу бралися дані близько 5000 чоловік, які почали збирати в 1988 році. Це були знімки очного дна, що робилися в самому початку дослідження і потім кожні п’ять років. До кінця дійшли 4439 людина. Рання форма вікової макулярної дегенерації розвинулася у 24% осіб. До пізньої стадії недуга прогресувала у 4,5%.

Читайте також: Стало відомо, чому деяким людям складно кинути палити

При цьому куріння підвищувало ризик прогресування до пізньої стадії на 36%. І в цілому рання форма захворювання виявлялася частіше у курців. Паління ж призводило до зростання ризику смерті. На ризик впливали тривалість куріння і кількість викурених сигарет в день.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button