Здоров'я

Поганий настрій підвищує рівень запалення в організмі

Дослідження вчених з Університету Пенсильванії показують, що поганий настрій впливає не тільки на психічне здоров’я. Згідно з отриманими даними, негативні емоції, такі як неспокій, гнів і депресія, збільшують рівні маркерів запалення у крові, що, в свою чергу, призводить до різних фізичних недуг. Фахівці сподіваються, що дані результати приведуть до розробки нових методів усунення психічних проблем, які також будуть сприятливо впливати на фізичне здоров’я пацієнтів.

За словами експертів, запалення може бути пов’язане з цілим рядом проблем зі здоров’ям, включаючи астму, артрит, хвороби серця і навіть рак. Тим не менш, роль запалення в психічному здоров’ї на сьогоднішній день залишається неясною.

У випробуваннях взяли участь 220 дорослих людей. П’ять разів на день протягом двох тижнів вони заповнювали анкету, в якій оцінювалися їх психічне здоров’я. Добровольці розповідали, якою мірою вони відчували позитивні емоції, такі як щастя, задоволення, радість і насолода, а також негативні емоції, такі як неспокій, гнів, депресія і розчарування. В кінці експерименту були взяті зразки крові для оцінки маркерів запалення, включаючи С-реактивний білок і сім запальних імунних клітин. Після врахування віку, статі, ІМТ та стану здоров’я експерти не виявили ніякого зв’язку між настроєм людини та рівнем запалення в цілому. Але на останньому тижні був знайдений зв’язок, який фахівці пояснили тим, що учасники повинні були здати зразки крові.

«Ми сподіваємося, що ця робота спонукає вчених включити оцінку психічного стану дослідження, присвячені вивченню запалення, щоб визначити механізми, що лежать в основі зв’язку психічного здоров’я і запалення», – говорить доктор Дженніфер Грехем-Енгеленд.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»