Земля

Пластир для зрощування кісток: швидко і надійно

Нині хірурги-ортопеди використовують металеві пластини на гвинтах, щоб скріпити нестабільні зламані кістки. Однак незабаром може з’явитися менш проблемна, більш гнучка альтернатива, заснована на композитному матеріалі.

Хоча традиційні металеві пластини ефективні для стабілізації зламаних кісток, у них є як мінімум два недоліки.

По-перше, складно надати їм точну форму, необхідну для кожного пацієнта, тому в лікарнях зазвичай повинні бути під рукою зразки різних форм і розмірів. Крім того, прилеглі м’які тканини пацієнта з часом можуть зростатися з металом, що призводить до втрати рухливості і ряду інших проблем.

Пам’ятаючи про ці обмеження, вчені Королівського технологічного інституту Швеції KTH розробили так звану систему AdhFix.

Хірурги починають операцію з вгвинчування гвинтів в кожну ділянку кістки, який необхідно стабілізувати. Головки гвинтів залишаються виступаючими з кістки, що дозволяє їм служити опорними точками. Потім на цільовій області створюється тимчасово м’який і податливий пластир, який охоплює всі головки гвинтів.

Цей пластир складається з шарів волоконної сітки з поліетилентерефталату (ПЕТ) і композиту полімер / гідроксиапатит, схожого на мастику. Після підгонки під бажану форму і розмір пластир піддається впливу високоенергетичного світлодіодного джерела світла, в результаті чого він твердне всього за кілька секунд. Потім він залишається на місці і служить тій же меті, що і металева пластина, але, як повідомляється, позбавлений більшості її недоліків.

Пластир може скріпити навіть роздроблені кістки KTH Royal Institute of Technology

У тестах, проведених на руках з переломами кісток пальців, пластирі AdhFix витримував навантаження навіть при багаторазових згинаннях і розгинаннях кінцівки. А коли пластирі накладалися на зламані стегнові кістки живих лабораторних щурів, було показано, що вони сприяють загоєнню кісткової тканини без будь-яких побічних ефектів. На ринок розробка потрапить орієнтовно в 2024 році.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button