Людина

Бактерії в шлунку впливають на нашу психіку

Нове дослідження вказує на зв’язок змін бактеріального фону і різних порушень в поведінці. Можливо, депресія, аутичні симптоми та інші порушення психіки – це “сигнал”, який подають бактерії, що живуть в організмі людини.

19 листопада 2014 року, на щорічному симпозіумі неврологів у Вашингтоні були представлені результати досліджень зв’язку між психічним здоров’ям і бактеріальним фоном (мікробіома), на які американський Національний інститут психічного здоров’я витратив більше $ 1 млн.

Human feces consist of undigested food residues and a great variety of bacteria. SEM shows a very large proportion of the bacteria and, thus, a high health hazard that the bacteria may contaminate food sources if hygienic rules are not adhered to, particu

Неврологи знайшли непрямі докази зв’язку між станом мікробіома і роботи мозку. Поки це питання досліджено погано, але вже очевидно, що проблема вимагає пильної уваги, а відкриття в цій області можуть стати проривом у лікуванні розладів діяльності мозку.

[box type=”shadow”]”Дослідження в цій області дуже складні. Сподіваюся, що експерименти підуть з площини обслуговування комерційних інтересів продавців прибутків. Поки ж занадто мало даних від незалежних лабораторій”, – розповідає мікробіолог Саркіс Мазманян (Sarkis Mazmanian) з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені.[/box]

Проте, за його словами, вже відзначено зв’язок між складом мікрофлори кишечника і проявами аутизму. Також майже напевно імунна система відіграє важливу роль в зв’язку блукаючого нерва з шлунково-кишковим трактом (ШКТ). Крім того, відходи життєдіяльності бактерій можуть безпосередньо впливати на мозок, наприклад, щонайменше два типи кишкової бактерії виробляють нейромедіатор ?-аміномасляна кислота (ГАМК, GABA), який грає найважливішу роль в роботі центральної нервової системи.

[ads2] Мікробіом, швидше за все, має найбільший вплив на мозок на початку життя, вважає фармаколог Джон Крайан (John Cryan) з Університетського коледжу Корка в Ірландії. У дослідженні, яке представлено на симпозіумі неврологів, його група виявила, що миші, які народилися за допомогою кесаревого розтину, значно більш тривожні і частіше мають симптоми депресії. На думку вчених це пов’язано з тим, що миші “недоотримують” бактерії, які мешкають в родовому каналі.

21-11-14-foto-cikavosti550x440-1

Бактерія Bacteroides fragilis викликає зміни в поведінці

Ще одне свідчення було виявлено в 2013 році вченими з лабораторії Саркіса Мазманян, які помітили, що миші з ознаками аутизму мають значно нижчі рівні кишкових бактерій Bacteroides fragilis. Більш того, введення бактерій в стравохід мишей знімало аутичні симптоми. Дослідники також виявили, що миші з цими симптомами мали в крові більш високі рівні бактеріального метаболіту під назвою 4-етілфенілсульфат (4EPS). Ін’єкції даної речовини нормальним мишам також викликали поведінкові проблеми.

Читайте також: При поцілунку людина передає своєму партнерові 80 мільйонів бактерій

Механізми цих явищ досі неясні. На симпозіумі Мазманян представив дані, що вказують на те, що введення 4EPS викликає поведінкові проблеми, тільки якщо речовина потрапляє в кишечник. Таким чином, можливо, деяких людей з аутизмом можна лікувати за допомогою препаратів, які впливають на ШКТ, а не на мозок. Це значно полегшило б терапію аутизму, оскільки вплив на мозок завжди дуже складний процес.

На жаль, навіть ті хто знаходиться на передньому краї досліджень зв’язку бактерії-мозок, вважають, що реальні методики лікування з’являться дуже нескоро. За словами Саркіса Мазманяна, докази впливу пробіотиків на поведінку людини “м’яко кажучи мінімальні”. Крім того, великі проблеми створює велика кількість штамів бактерій, які розрізняються навіть у батьків і дітей.

Проте, все більше число дослідників починають дивитися на деякі психічні захворювання через призму впливу мікробіома. Можливо, як і у випадку з лікуванням виразки шлунка нас чекає прорив – тільки цього разу в області психічних розладів.

Поки мікробіом людини – величезна біла пляма, яка погано вивчено, але дуже впливає на життєдіяльність людського організму. У кожній нашій клітині знаходяться 10 бактерій, всіх бактерій, що живуть у людині, 10 тис. видів, а їх загальна вага становить від 1 до 2,7 кг. Більшість з бактеріальних клітин – результат еволюційного симбіозу, якому вже мільйони років.

Натхнення: zoom.cnews.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button