Людина

Клітини м’язових тканин починають деградувати без фізичного навантаження

Якщо після 30 років людина веде занадто пасивний спосіб життя, то її м’язові клітини і зовсім можуть втратити здатність ділитися та оновлюватися.

На жаль, м’язова тканина в нашому організмі починає поступово деградувати, варто нам підійти до рубежу в тридцять років життя. Для цього є маса причин, проте нове дослідження відкрило нам раніше невідому сторону питання. Люди, які активно займаються спортом, мають збільшені мітохондрії – компоненти клітин, що виробляють енергію. Крім того, у фізично розвинених людей поліпшується кровообіг, а значить кістки довше залишаються міцними, а організм швидше позбавляється від токсинів і відходів.

Після 30 років організм поступово втрачає 3-5% м’язової маси в рік. На щастя, м’язова тканина вміє відновлюватися, так що протистояти цьому процесу можна – потрібно лише докласти зусиль. Зростання м’язів, по суті, являє собою регенерацію тканин після пошкоджень, отриманих в результаті фізичних вправ. Коли клітина ділиться, то її похідні можуть стати або міобластоми (клітинами, з яких потім і зростає м’язова тканина), або так званими сателітними клітинами. Коли сателітні клітини не задіяні, вони залишаються в якості резерву і переходять в стан спокою.

Клітинний біолог Вільям Чен і його колеги з Університету Оттави в Канаді проводили об’ємне дослідження того, як саме функціонують ці клітини, вивчивши різні типи тренувань, а також молекулярні і генетичні дослідження на тваринах. «Очевидно, що сателітні клітини активуються через різні сигнальні шляхи після вправ», уклала команда, провівши численні дослідження тренувань людини, що свідчать про збільшення активації «сплячих» клітин.

Нехтування вправами викликає проблеми, тому що, як і всі клітини, сателітні згодом пошкоджуються і заповнюються клітинним «сміттям», поступово руйнуючись з віком. Навіть в стані спокою, коли клітинна активність знижена, процес утримання самих себе в стані спокою все ще забиває клітини відходами.

Таким чином, якщо сателітні клітини залишаються в неактивному стані занадто довго, накопичення відходів може привести до їх пошкодження, при цьому не дозволяючи клітинам ділитися. Що ще гірше, в старіючих м’язах, що не піддаються навантаженню, сателітні клітини можуть застрягти в фазі спокою і втратити здатність ділитися і розмножуватися. Це означає, що вони більше не будуть здатні замінювати вже не функціональні м’язові клітини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button