Екологія

Балтійське море страждає на нестачу кисню

Балтійське море як і раніше страждає на сильну нестачу кисню, про що свідчать дані, отримані в Шведському інституті метеорології та гідрології у результаті чергових щорічних замірів вмісту кисню в морській воді.

Темпи поширення в останні роки кисневого дефіциту, а також безкисневих умов у придонних шарах перевищували аналогічні показники кінця минулого століття. Дані вимірів 2018 і попередні результати минулого року свідчать про те, що процес досяг нового рекордного рівня.

У 2018 році було зафіксовано найбільш активне поширення придонної аноксії за весь час спостережень з 1960 року. Навіть якщо в 2019 його темпи дещо скоротилися, в морі була виявлена безкиснева зона розміром більше від території Данії.

На думку океанографів, останні 2 роки можна вважати початком нової фази: безкисневі придонні шари присутні тепер у бухті Гданська, а також на схід від Борнхольма. Якщо раніше дефіцит кисню був там лише періодичним явищем, то тепер придонна аноксія реєструється другий рік поспіль.

Незважаючи на вжиті заходи щодо оздоровлення Балтійського моря, такі, як зменшення обсягів фосфору та азоту, які потрапляють у воду з сільського господарства, пройде ще чимало часу, перш ніж можна буде побачити їх реальний ефект.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»