Здоров'я

Рак кишечника: 7 ранніх ознак, які не можна ігнорувати

Ознаки раку кишківника важливо помічати на ранній стадії, – це тільки підвищує шанси людини на виживання. Одним із симптомів захворювання може бути свербіж в ректальної області. Також не варто ігнорувати зміни в роботі кишечнику.


Вісім ранніх ознак раку кишківника були деталізовані співробітниками благодійної організації Macmillan Cancer Support (Великобританія). Експерти відзначають, що дані симптоми також можуть бути наслідком інших захворювань. Але все ж ігнорувати їх не можна. Якщо в прояві цих ознак не настане поліпшення протягом кількох тижнів, або ж виникне погіршення, важливо звернутися до терапевта, підкреслили вони.

У перелік ранніх ознак раку кишківника ними були включені наступні зміни та особливості роботи організму.

  • Свербіння в області анусу. Хоча і досить рідко він є одним із симптомів захворювання. Також може виникати біль в задньому проході.
  • Занепад сил. Людина може відчувати незрозумілу втому, запаморочення, задишку.
  • Схуднення. Втрата ваги не пов’язана з дотриманням дієти або фізичною активністю.
  • Кров. У випадку раку кишківника може спостерігатися кров всередині стільця, на його поверхні або кровотеча з заднього проходу. Вона буває яскраво-червоною або темною.
  • Анемія. При розвитку даного захворювання знижується рівень еритроцитів.
  • Біль в животі.
  • Зміна звичної діяльності кишківника. Людину починають переслідувати регулярні запор та діарея. Також може виникати відчуття не спорожненого повністю кишківника після дефекації. Дану ознаку не можна ігнорувати, якщо зміни в роботі кишківника відбуваються без видимих причин протягом трьох тижнів або довше.

Натхнення: www.medikforum.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button