Екологія

Сонячна та вітряна енергії вперше перевершили атомну

Сонце, вітер і інші джерела відновлюваної енергії (не враховуючи ГЕС) стрімко наздоганяють АЕС за кількістю виробленої електрики, повідомляє агентство Reuters. Це — одне з головних положень Доповіді про світову атомну індустрію 2015 року, повідомляє teknoblog.ru

В даний час атомні електростанції по всьому світу щорічно виробляють удвічі більше енергії, ніж поновлювані джерела. Однак в секторі «зеленої» енергетики спостерігається стрімке зростання, оскільки все більше країн відмовляються від ядерної енергії після аварії на АЕС «Фукусіма-1» в Японії.

Зокрема, у 2014 році виробництво атомної енергії збільшилося на 2,2%, але за той же період сонячна та вітряна енергетика зросла на 38%. Зростаючі витрати, затримки будівництва і старіння реакторів підривають здатність атомної енергетики до зростання.

У той же час майже половина приросту обсягів електроенергії, виробленої в 2015 році, припадає на поновлювані джерела. Так, в Китаї, Японії, Бразилії, Німеччині, Мексиці, Нідерландах та Іспанії «зелені» електростанції тепер виробляють більше електрики, ніж атомні.

У Великобританії вперше за весь час кількість «зеленої» енергії перевершила кількість атомної, у Сполучених Штатах частка відновлюваних джерел енергії склала 13% проти 8,5 відсотків у 2007 році.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button