Аналітика

Барак Обама заявив, що правильно оцінював діяльність Путіна

Барак Обама заявив, що повною мірою оцінює загрозу, яку представляє президент Росії Володимир Путін. Однак, колишній президент США не врахував, що демократія в сучасному світі так легко потрапляє під вплив ззовні.

Під час інтерв’ю, яке вийшло в ефір 8-го січня, кореспондент ABC Джордж Стефанопулос згадав про слова, виголошені колишнім президентом США на дебатах з Міттом Ромні у 2012 році. А саме, журналіст поцікавився, чи правильно оцінював Обама дії Путіна, коли заперечував висловлене Ромні твердження про те, що Росія для Америки в геополітичному відношенні є ворогом номер один.

«Я вважаю, що недооцінив легкість і простоту поширення дезінформації, проведення кібератак та подібних дій, які впливають на наше відкрите суспільство та систему, з кожним разом проникаючи в них все ефективніше», — заявив Обама.

Він зазначив, що закликав розвідслужби США не розглядати російські кібератаки як причину для оскарження результатів виборів, а побачити за ними тактику Путіна — те, чим він ось уже тривалий час займається в Європі.

Обама підкреслив, що постарався переконати обраного президента Дональда Трампа в необхідності тісної співпраці зі спецслужбами.

За словами Обами, «якщо не проявити належну пильність, зарубіжні країни зможуть значно вплинути на політичні процеси в США, що було неможливо десять, двадцять, тридцять років тому, через швидкості розповсюдження новин і недовіри громадськості до популярних інформаційних агентств».

Обама особливо виділив роль спільної роботи Конгресу і адміністрації президента в боротьбі з іноземним впливом. Він сподівається, що обидві партії будуть працювати спільно, щоб запобігти кібератакам, адже під удар можуть потрапити будь-які вибори, а цілі країн-організаторів нікому не відомі.

Обаму насторожує, що утворюються недоречні союзи між республіканцями і окремими експертами, які, «мабуть, більше впевнені в Путіні, ніж у своїх співгромадян, тому що українці – прихильники демократії». Обама зазначив, що «так не повинно бути».

За словами Обами, він «одразу після виборів закликав громадськість згадати, що ми в одній команді, а Володимир Путін – в іншій. Якщо громадяни нашої країни виявляють більшу довіру лідеру, який є ворогом і розглядає США і наші порядки як пряму погрозу, то в майбутньому нас чекають проблеми серйозніше, ніж кібератаки».

Натхнення: inosmi.info


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button