Технології

У світі набирає популярність біохакінг

Біохакінг – набирає популярність тенденція, яка полягає у імплантації електронних приладів в організм людини. У світі навіть з’явилася спільнота людей, які експериментують на своєму власному тілі – їх називають «грайндерами». Грайндери імплантують імпланти самі, не вдаючись до допомоги лікарів.

b59ae992fd331b2a2a01c5cde94842d1

Те, про що ще якісь десять років тому можна було прочитати лише в науково-фантастичних романах, потихеньку стає реальністю: у багатьох країнах світу біохакери збираються в групи за інтересами, а в США і Англії вже відкривають свої лабораторії, дослідницькі центри і організують конференції, пише Gizmodo.

[ads2] Видання підготувало цілу добірку прикладів успішного і незвичайного біохакінга. У ній – як досить необразливі приклади, так і ті, що можна трактувати як самокатування.

Наприклад, Габріель Лісіна, який закапав хлорин Е6 (Ce6) у власні очі, надів темні контактні лінзи і навчився бачити в темряві. А ось сліпнучий Річ Лі вирішив «посилити» залишенні у нього органи нюху і імплантував у власні вуха магніти, і тепер для того, щоб, наприклад, слухати музику зі свого мобільного телефону або грати в ігри з mygamecore.com і йому не потрібні навушники .

Ще один біохакер, Тім Кеннон, імплантував собі під шкіру датчик, що відслідковує різні біометричні показники. 

«Людське тіло стає все слабкішим і слабкішим, а я хочу дожити до тисячолітнього віку», – пояснює він мотиви свого вчинку.

Є й екстремальні приклади так як видалення статевих органів. Gizmondo пояснює, що це має на меті «поліпшити тіло шляхом видалення небажаних частин», але питання про те, чи можна це вважати біохакінгом, залишається відкритим.

1cbb042b58bdaabf5e6d3d5f7117b85f

Втім, наївно було б вважати, що модифікації використовуються тільки в альтруїстських цілях «поліпшення» людського тіла і прискорення наукового прогресу. Експерименти деяких прихильників технологічної еволюції людини можуть становити потенційну загрозу для кожного з нас.

Так, наприкінці квітня журнал Forbes розповів про американського інженера Сеті Уейл, який імплантував собі в долоню мікрочіп з функцією NFC. Чіп автоматично посилає сигнали на смартфони під управлінням ОS Android, що перебувають поруч, пропонуючи їм встановити з’єднання. У випадку, якщо власник телефону погоджується на це, за допомогою чіпа встановлюється віддалене з’єднання з комп’ютером, з якого можна отримати повний доступ до смартфону, його функцій і, зрозуміло, данних,  що зберігаються на ньому.

Читайе також: 

Більше того, Уейл стверджує, що «поліпшив» себе ще під час служби у ВМС США, і що навіть просунуте військове обладнання не могло виявити передавач в його долоні. Опитані Forbes фахівці попереджають, що подібного роду імпланти можуть представляти серйозну загрозу для великого бізнесу, в якому застосування NFC набуває все більшого поширення.

У недалекому майбутньому корпоративні мережі можна буде зламати, просто підійшовши ближче до офісу тієї чи іншої компанії. У зону ризику потрапляє і цивільна авіація: встановлені в аеропортах системи безпеки просто не помічають подібні мікрочіпи, бо металів в них міститься в рази менше, ніж у звичайній обручці. Можна уявити ситуацію, коли зловмисники зможуть отримувати контроль над повітряним судном без будь-якої необхідності виламувати двері в кабіну пілотів – їм взагалі не доведеться вставати зі свого сидіння.

У тому, що всім нам незабаром доведеться так чи інакше зіткнутися з цим явищем, сумніватися не доводиться. Результати простого пошукового запиту демонструють, що біохакінг – давно вже не просто розвага нечисленних «гиків» з Америки.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button