Технології

Перша в світі куртка з шовку (фото + відео)

Вважається, що павуковий шовк має дивовижні властивості – він міцніший, ніж сталь, жорсткіший від кевлара і легший від вуглеводневого волокна. Ось тільки розводити павукові ферми для здобуття павутини надзвичайно непрактично. Однак є компанії, які поставили за мету створити синтетичний аналог натуральної сировини.

2e8b718462e305b5de89c0ca7615993c

Японська компанія Spiber у співпраці з американським виробником спортивного одягу The North Face нещодавно представили прототип куртки зі штучного шовку. Куртка, яка отримала назву Moon Parka, стала першим в світі одягом із штучної білкової сировини.

Вражаючі властивості натуральної павутини (або шовку) обумовлені наявністю білкової основи, яка називається фіброїн. Створення повністю штучного фіброїна в лабораторії є вкрай непростим завданням, але Spiber стала першою компанією, яка зуміла з допомогою генної інженерії отримати синтетичний продукт, який був названий Qmonos, що в японській мові значить “павук”. Отриманий матеріал є біологічно розкладним. Для одержання штучного фіброїна були використані гени павука-золотопряда з роду Nephila.

Серійний випуск куртки Moon Parka запланований на 2016 рік. Вартість виробу (навіть орієнтовна) поки не названа.

Джерело: gizmag.com

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button