Земля

Бджоли почали будувати гнізда повністю з пластикових відходів

Кількість пластикових відходів на Землі досягло катастрофічних масштабів, і про це свідчить навіть поведінка бджіл. У 2013 році вчені виявили, що деякі бджоли збирають поліуретан і поліетилен, щоб разом з натуральними матеріалами використовувати їх для побудови своїх гнізд. Зараз ситуація стала ще серйознішою — в Аргентині вперше в історії були знайдені бджолині гнізда, створені повністю з пластикового сміття.

Пчелы начали строить гнезда полностью из пластиковых отходов

Дослідники знайшли пластикові гнізда в спеціальних бджолиних «готелях», які являють собою споруди у вигляді порожнистих трубок, в яких комахи можуть будувати притулки для своїх дитинчат. У природі місцями для спорудження таких гнізд стають порожнини, які попередньо необхідно очистити від бруду, листя і деревної смоли.

В Австралії знайдені бджолині гнізда з пластику

Вивчивши одне з гнізд з трьома окремими осередками, дослідники виявили, що воно повністю складається з тонкого світло-блакитного пластику. Він явно небезпечний для комах, тому що усередині одного з осередків була знайдена мертва личинка, а інша містила мертву дорослу особину. Третя клітинка була недобудована.

Перший випадок, коли дослідники знайшли повністю пластикове гніздо, звучить і виглядає як фрагмент з антиутопічного роману. Ймовірно, з-за глобального забруднення планети, бджоли почали адаптуватися під нові умови і шукати альтернативні матеріали для будівництва жител.

Пчелы начали строить гнезда полностью из пластиковых отходов

Пластик захищає бджіл від шкідливих речовин

Цілком може бути, що бджоли почали використовувати пластик не через нестачу природних матеріалів, а з-за його захисних властивостей. В довколишніх від місця виявлення гнізд полях були використані згубні для комах гербіциди, і пластик міг захистити бджіл від шкідливих речовин краще, ніж листя і дрібні гілки.

Хай там як, нове відкриття стало черговим нагадуванням про те, що планета знаходиться в дуже небезпечній ситуації. Також воно в черговий раз довело кмітливість бджіл, хоча в цьому вже пора припинити сумніватися — ці комахи навіть розуміють, що таке «нуль».

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button