Земля

2,6 мільярда людей готують їжу на “брудному” паливі

Величезна кількість людей в досі не мають доступу до електрики і, тим більше чистих видів палива. Так, населення бідних країн для розпалювання печей використовують рослинні види палива — наприклад, деревину або деревне вугілля. У дні, коли відсутні і вони, людям доводиться шукати сміття на вулицях, щоб з його допомогою розпалити вогонь, повідомляє ecosphere.press.

Image from Canva

Природно, це небезпечні джерела тепла — як для планети, так і для самих людей. У оселях рівень дрібнодисперсного забруднення повітря часом може перевищувати допустиму норму в 100 разів.

Згідно з даними ООН, щорічно близько 4 мільйонів людей помирають від хвороб, викликаних забрудненням повітря всередині житлових приміщень. І все це – в результаті використання для приготування їжі неефективних печей на твердому паливі і гасі.

Крім цього, аморфний вуглець (дрібнодисперсна сажа) і метан, які утворюються в процесі горіння палива в печах з низьким рівнем ефективності, є потужними факторами зміни клімату. Це означає, що приготування їжі на “брудному” паливі має і довгострокові наслідки для планети.

На жаль, прогнози фахівців показують, що при загальному збільшенні кількості людей до 2030 року забруднюючими природу видами палива як і раніше буде користуватися третина населення планети.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button