Головна / Земля / Землі загрожує малий льодовиковий період

Землі загрожує малий льодовиковий період

Жителів Землі може очікувати цикл довгих холодних зим з рекордно низькими температурами. Подібне явище спостерігалося в другій половині 17 — на початку 18 століття.

З таким попередженням виступили вчені NASA за підсумками нового дослідження сонячної активності. Їх висновки опубліковані у виданні Space Weather.

Сонячний цикл пов’язаний з частотою появи і активністю плям на Сонці. В період максимуму плям може спостерігатися кілька сотень. У періоди мінімуму їх дуже мало або немає взагалі.

Зараз активність сонячних плям рекордно низька, розповів учений Мартін Млинчак з Науково-дослідницького центру NASA Ленглі, і тенденція до зниження зберігається. Ступінь сонячної активності безпосередньо впливає на температуру повітря термосфери. Це шар атмосфери, який починається на висоті 80-90 км і простягається до 800 км.

Подальше зниження активності плям може призвести до рекордного похолодання. Воно також вплине на роботу зв’язку та навігації, каже дослідник.

Найвідомішим прикладом довготривалого зменшення кількості сонячних плям є так званий мінімум Маундера, який тривав з 1645 по 1715 роки. За цей період спостерігалося всього близько 50 сонячних плям замість звичайних 40-50 тисяч. Інтенсивність полярного сяйва і швидкість обертання Сонця також впали.

Мінімум Маундера збігся за часом з найбільш холодною фазою глобального похолодання клімату протягом 14-19 століть. Його називають малим льодовиковим періодом. За середньорічних температур він був найхолоднішим за останні 2 тисячі років.