Земля

Кліматологи з’ясували, яким регіонам Землі загрожує почастішання граду

Очікувані наслідки зміни клімату для граду помітно різняться в залежності від регіону, повідомляється в новому міжнародному дослідженні за участю Університету Нового Південного Уельсу (UNSW).

Вчені провели міжнародне дослідження і з’ясували, що сила граду може збільшитися в деяких регіонах світу через глобальну зміну клімату. В оглядовій статті, опублікованій в журналі Nature Reviews Earth & Environment, вивчався вплив зміни клімату на град в майбутньому.

Судячи з усього, частота грози з градом знизиться в Східній Азії й Північній Америці, тоді як в Австралії та Європі вона збільшиться. При цьому сама сила граду збільшиться в більшості регіонів Землі. В огляді взяли участь дослідники з університету Берна, Університету Центрального Мічигану, Технологічного інституту Карлсруе, університетів штату Іллінойс і штату Колорадо, а також Пекінського університету.

«Ми прийшли до висновку, що в цілому загроза граду може зрости в Австралії, особливо на південному сході Австралії, включаючи район Сіднея», – пояснює Тім Раупах, провідний автор і науковий співробітник Сіднейського дослідного центру зміни клімату UNSW.

Однак дослідники відзначають, що поточні й майбутні наслідки зміни клімату для граду залишаються не до кінця визначеними, частково через відсутність довгострокових спостережень і обмежених модельних досліджень.

У дослідженні вивчалося те, як атмосферні компоненти, що впливають на град, – нестабільна атмосфера, зрушення вітру або різниця і інші показники – будуть змінюватися з потеплінням клімату і впливати на град.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button