Екологія

Бельгійські фермери страждають від найсильнішої посухи за 120 років

Бельгійські фермери зіткнулися відразу з двома лихами. По-перше, постачання та попит порушила пандемія коронавіруса. По-друге, вони можуть втратити врожаю через сильну посуху. Цей травень став найбільш посушливим з XIX століття.

Губернатор Західної Фландрії каже, що лихо може коштувати регіону десятків мільйонів євро. Він також зазначає, що минулого тижня фермерам заборонили брати воду з річки Ізер та її приток, оскільки рівень води опустився нижче двох метрів 90 сантиметрів.

Карл Декалюве, губернатор Західної Фландрії, твердить:

«Ми не бачили такого низького рівня води останні 30 років. Ми також переживаємо найпосушливіші тижні за 120 років. Тобто ситуація дуже погана».

Цей фермер каже, що кукурудза на його полі в цей час зазвичай виростає до 20 сантиметрів. Однак зараз вона у два рази нижче. За його словами, після того, як заборонили брати воду з річок, залишається сподіватися тільки на дощ.

Йоель Ван Коппенолле, фермер:

«Зазвичай з одного акра ми збираємо 50-60 тонн кукурудзи. Але тепер ми будемо щасливі, якщо отримаємо хоча б половину. І це за умови, що будуть опади».

Деякі регіони Бельгії страждають від посухи останні чотири роки. Вчені кажуть, що погодні умови стають більш затяжними. Це стосується і періодів спекотної погоди, та періодів дощів.

Між тим, цієї весни високі температури встановилися на всій території Західної та Центральної Європи. Дощів теж мало. Це змусило Європейський союз у травні скоротити свій прогноз по врожайності майже для всіх сільськогосподарських культур.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button