Екологія

Розкрито ідеальний спосіб уникнути глобальної катастрофи

Вчені Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін в Німеччині і Колумбійського університету в США з’ясували, як знизити економічні витрати, які можуть принести як майбутні кліматичні зміни, так і зусилля по їх запобіганню. Згідно з висновками фахівців, баланс досяжний при обмеженні зростання температури на два градуси Цельсія. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.

Заміна вугільних електростанцій на вітряні турбіни і сонячні батареї або введення податку на вуглець накладають економічні витрати. Водночас погодні катастрофи з-за глобального потепління, наприклад повені, засухи, урагани, також приносять шкоду. Для уникнення катастрофи та зменшення збитку необхідно скоротити викиди парникових газів, проте досі фахівці не враховували, наскільки серйозно зміна клімату впливає на економічне виробництво.

Вчені скористалися динамічною інтегрованою моделлю економіки та клімату, яку розробив нобелівський лауреат по економіці Вільям Нордхаус. Вони включили в неї результати останніх досліджень економічного збитку, викликаного зміною клімату. Крім того, враховувалася поведінка людей, які не схильні відстрочувати споживання.

Виявилося, що обмеження зростання температури на два градуси Цельсія є найбільш економічно вигідним з точки зору витрат, а також всього діапазону чутливості клімату до викидів вуглекислого газу. Проте глобальні температури вже підвищилися більш ніж на один градус, що вимагає негайних заходів, укладають дослідники.

«Наш аналіз ґрунтується на зв’язку між температурою і економічним зростанням, але можуть бути і інші ефекти, які ми поки не можемо передбачити», — пише Андерс Леверманн (Anders Levermann), один з авторів роботи.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button