Екологія

Розлив нафти в Перу став причиною екологічної катастрофи

Аварія сталася через виверження гігантського підводного вулкана Хунга-Тонга, розташованого на безлюдному острові Королівства Тонга посеред Тихого океану.

Виверження було настільки потужним, що його наслідки відчула на собі половина Земної кулі. Стовпи газу, диму і попелу, що вивільнилися з жерла вулкана, досягали 20 кілометрів у висоту. Струси земної кори відчувалися за тисячі кілометрів від вулкана, а скачки атмосферного тиску метеорологи фіксували в протилежному боці планети.

До Австралії дійшла хвиля від цунамі, що виник в районі лиха, а звук виверження донісся до Аляски. Цунамі подібну морську хвилю метеорологічного походження зафіксували і в Пуерто-Ріко, розташованому в 12 тисячах кілометрів від Тонга.

Потужне цунамі дісталося і до Перу-країни на сході Латинської Америки. Від місця лиха прибережне місто Ліма, яке охопили нафтові хвилі, знаходиться в 10 тисячах кілометрах. Проте, заповідний округ міста –  Анкон – буквально покрився чорною масляною плівкою.

Розлив при розвантаженні танкера іспанської нафтогазової компанії Repsol в районі Вентанілья, розташованому на північ від Ліми, стався через високі хвилі, які викликало виверження підводного вулкана.

Втім, в МЗС Перу робити відмашку на стихійне лихо відмовилися і заявили, що подадуть до суду на нафтогазову компанію, оскільки подія стала найсерйознішою екологічною катастрофою в Лімі за останній час. В океан потрапило близько 6 тисяч барелів нафти. За даними Міністерства охорони навколишнього середовища Перу, виявилися забруднені майже 2 гектари пляжів.


Екологи, співробітники Національної служби ООПТ і всі небайдужі жителі Перу вже кілька днів очищають пляжі від нафти. На знімках видно, як рятувальники визволяють птахів з масляної плівки і змивають з них нафтопродукт.

“Оскільки розлив завдав серйозної шкоди сотням сімей рибалок і поставив під загрозу добробут флору і фауну заповідних зон Анкона, Repsol зобов’язані відшкодувати збиток за подію», — заявили в управлінні МЗС.

Натхнення: ecosphere.press


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button