Технології

Ґаджет за 2,5 долара продовжує термін служби будь-якої звичайної батарейки у вісім разів

Лужні елементи живлення переносних пристроїв, неправильно звані батарейками, поки залишаються найбільш поширеним джерелом енергії для електроніки. В одних тільки США ринок елементів живлення оцінюється 3,4 млрд. доларів в рік. І, на жаль, всі ці елементи, що відпрацювали свій термін, є одним з головних джерел забруднення навколишнього середовища.

Стандартна лужна батарейка віддає близько 20% свого електрохімічного потенціалу у вигляді струму в зовнішній ланцюг навантаження, при цьому напруга на її закінченні знижується від 1,5 вольт до 1,3 вольта. Після чого її подальша експлуатація більшістю пристроїв стає неможливою — навряд чи вас влаштує ліхтарик з тьмяною лампочкою, що ледве світить.

Щороку в усьому світі близько 15 мільярдів одноразових батарейок, що відслужили свій термін відправляються на звалища і лише тільки 2% з цього неймовірного кількості проходять правильну переробку.

Щоб хоч якось вплинути на цю ситуацію, американський винахідник з Кремнієвої Долини доктор Рухпарвар створив на основі вже існуючих ультратонких інтегральних перетворювачів напруги пристрій Batteriser, що подовжує термін експлуатації батарей, принаймні, у вісім разів!

Batteriser здатний видавати на своєму виході стабільну напругу в 1,5 вольта аж до розряду елемента до напруги 0,6 вольта. Враховуючи особливості глибокого розряду лужних елементів, граничне використання електрохімічної енергії може досягати 10-ти кратного значення, що підтвердилося результатами перевірки роботи пристрою в лабораторії фізичного факультету Університету Сан-Хосе.

Найбільшим своїм досягненням доктор Рухпарвар вважає мініатюризацію перетворювача до розмірів, що не перевищують 0,1 мм в товщину, що дозволяє розташувати його разом з елементами в батарейному відсіку будь-якої апаратури.

Враховуючи можливий ефект зниження екологічного забруднення від масового впровадження пристроїв Batteriser, а також можливі втрати виробників батарейок, зовсім не дивно, що в офісі компанії Рухпавара Batteroo була зроблена спроба промислового шпигунства зі зломом дверей і розкраданням жорсткого диска і USB – накопичувачів.

Що зовсім не засмутило доктора Рухпарвара — його інтелектуальна власність надійно захищена патентом США за номером 20120121943.

Натхнення: gearmix.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button