Поради

Безпечний посуд: як зробити правильний вибір

З кожним роком все більше людей переймаються проблемою здорового харчування. Але здорова їжа – це не лише натуральні продукти та їх правильне зберігання – це також посуд, у якому ця їжа готується. Наприклад, вважається що смажена їжа шкідлива. Але якщо використовувати керамічну сковорідку або сковорідку з антипригарним покриттям, олії потрібно буде зовсім небагато.

Що кажуть медики

Токсичні речовини, які потрапляють в організм людини через посуд з певних матеріалів, є доситьнебезпечними. Щоб цього не трапилось, потрібно знати як правильно користуватись посудом та коли потрібно його позбутися. Ось декілька порад:

  1. Каструлі з алюмінію добре підходять для молока – воно не пригорає. Але якщо готувати в такому посуді кислі продукти, наприклад лимон чи щавель, алюміній починає окислюватись, що негативно впливає на нервову систему. Тому краще вибирати каструлі з товстими стінками.
  2. Пластик та силікон. Властивості цих матеріалів під дією високих температур досі повністю не вивчені. Існують дослідження, що вказують на небезпеку такого посуду. Тому краще користуватисьним згідно інструкції.
  3. Посуд з антипригарним покриттям. Дає змогу використовувати меншу кількість олії, але, разом з тим, його не можна нагрівати до високих температур. При мінімальному пошкодженні поверхніпосуд потрібно викидати на смітник.

Товари з вищезазначених матеріалів краще використовувати рідко та згідно правил. Якщо оптовий продаж посуду необхідний в рамках збільшення асортименту магазину, краще надати перевагуекологічності.

Здорове харчування з якісним посудом

Перед тим, як здійснити покупку, слід звернути увагу на фірму та країну виробника. Посуд маєвідповідати стандартам якості. Тому якісний продукт кращу купувати у спеціалізованих магазинах, де можна переглянути сертифікат якості та реєстраційний номер. Якщо на каструлі немає маркування, гарантувати що цей посуд безпечний не може ніхто. Особливо це актуально якщо потрібно купити посуд опт.

Найбільш безпечними матеріалами вважаються:

  • чавун;
  • скло;
  • кераміка;
  • дерево.

Магазин також повинен виписати гарантію на 12 місяців. Також слід ознайомитись з інструкцією щододогляду за товаром – її дотримання суттєво продовжить “життя” покупці. Зокрема, сковорідки з антипригарним покриттям не варто мити дротяними щітками. Чавунний посуд потрібно витирати насухо – він може заіржавіти. Емальовану їжу також не можна вишкрібати ножем – пошкодиться поверхня. Кераміка боїться перепаду температур, тому перед миттям її слід остудити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button