Людина

Періодичне голодування рятує від зайвої ваги і хвороб

На думку дієтологів, періодичні голодування роблять метаболізм людини більш активним, повідомляє Business Insider. Також з практикою періодичного голодування пов’язано кілька інших важливих переваг для здоров’я.


Згідно з даними дослідження департаменту фізіології і фармакології Королівського медичного центру Великобританії, відмовляючись часом від калорійної їжі, можна прискорити обмін речовин приблизно на 3,6%. Крім того, є відомості клінічних дослідів, які показали, що періодичне голодування може бути ефективним не тільки для втрати ваги, але і для запобігання діабету і хвороб серця, а також депресії.

Існує кілька схем періодичних голодувань. Наприклад, система 5:2. Слідуючи їй, п’ять днів на тиждень можна дозволяти собі будь-яку їжу, а два дні на тиждень споживати строго до 500 калорій, причому «голодні» дні не повинні йти підряд один за одним. Вважається, що харчування в такому форматі може допомогти схуднути, а також нормалізує рівень інсуліну, що захищає організм від розвитку запалень.

Крім цього відома система 16:8. Її графік такий: їжу можна вживати тільки протягом восьми годин на добу. За словами експертів, більшість людей, які користуються такою схемою, відзначають, що двох-трьох прийомів їжі в це восьмигодинний період цілком вистачає на день.

Ще один варіант періодичного голодування – система «альтернативний день», яка вимагає чергувати дні «вільного» вживання їжі і «голодні» дні. Під час пісних днів можна вживати до 500 калорій. Оцінюючи даний тип живлення, фахівці вказують на те, що використовувати такий режим на постійній основі у багатьох все ж не виходить. Але таке харчування може посприяти зниженню тиску і зменшення кількості шкідливого холестерину.

Також варіантом періодичного голодування можна вважати «дієту воїна» – схему харчування, відповідно до якої повноцінну їжу дозволяється вживати тільки чотири години на добу, а протягом решти двадцяти годин їсти виключно сирі фрукти, овочі, вживати некалорійні рідини – відвари, чаї, кисломолочні напої.

У той же час експерти підкреслюють: кожен організм індивідуальний і тому перед початком голодування буде правильно проконсультуватися у лікаря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button