Людина

Безпечної дози алкоголю не існує

Мінімальна, яка не представляє шкоди для здоров’я доза алкоголю є нульовою. До такої думки прийшли учасники масштабного із залученням 512 експертів з 243 різних медичних центрів — дослідження, висновки якого опубліковані в четвер в журналі The Lancet.

Фахівці проаналізували більше тисячі проведених раніше досліджень і аналітичних даних, що відносяться до наслідків споживання алкоголю, а також архівні дані смерті та захворювань людей в 195 країнах та територіях за період з 1990 по 2016 рік. Метою цього аналізу було виявлення впливу алкоголю на 23 проблеми зі здоров’ям, а конкретніше — визначення мінімальної дози спиртного, що ці проблеми не посилювала б. Висновок виявився для багатьох несподіваним — безпечної дози алкоголю просто не існує, його споживання в будь-якому мінімальному обсязі загрожує ризиком для здоров’я.

«Це раніше повною мірою не усвідомлювалося — і що дивно, так це те, що споживання спиртного в будь-якому обсязі не є корисним для вашого здоров’я, — наводить видання слова керівника дослідження, професора медицини Вашингтонського університету Емануелі Гакідоу. — Люди не повинні вважати, що один — другий ковток спиртного в день йде їм на користь. Найкорисніше для них — зовсім не споживати спиртного».

Кнопка «Наверх»
Закрыть