Людина

13 самих незвичайних фобій

Від боязні клоунів до боязні жовтого кольору – існує маса незвичайних фобій, які псують життя тисячам тих, хто ними страждає.

1. Ксантофобія – боязнь жовтого кольору
Люди, що страждають ксантофобією, можуть боятися будь-яких жовтих об’єктів, у тому числі сонця, нарцисів і жовтої фарби. У своїй найагресивнішій формі ксантофобия може проявлятися у боязні навіть самого слова “жовтий”.

2. Турофобія – боязнь сиру
У людей, що страждають турофобією, сир, як правило, асоціюється з якими-небудь травматичними спогадами. І неважливо, що це за сир – моцарела або чеддер – турофоби часто втікають стрімголов побачивши навіть найменший шматочок сиру. Одні бояться сиру певного сорту, інші – сиру взагалі.

3. Сомніфобія – боязнь заснути
Сомніфобія виражається в ірраціональній і надзвичайно сильній боязні заснути. Сомніфоби бояться заснути, тому що сон у них асоціюється із смертю. Ця фобія може також виникнути з боязні втратити контроль над собою уві сні або із-за частих нічних кошмарів. Сомніфоби можуть також боятися втратити під час сну багато часу надаремно.

4. Коулрофобія – боязнь клоунів
У наш час коурофобія – це досить поширене явище. Згідно з даними багатьох досліджень, нею страждають в основному діти. Образ “страшного клоуна” часто з’являється в масовій культурі – згадаєте, приміром, Джокера в коміксах і фільмах про Бэтмене. Коулрофобією страждають навіть деякі відомі люди, у тому числі Джоні Депп і Дэніел Рэдкліфф. Ось що говорить Депп про свою боязнь клоунів : “Із-за їх розфарбованих лиць неможливо зрозуміти, що у них на розумі – чи щасливі вони або вони збираються відкусити вам обличчя”.

5. Хілофобія – боязнь дерев
Хілофобія – це ірраціональний страх перед деревами або лісом. Він часто з’являється після того, як дитина подивиться фільм або почує казку, в якій ліс страшний, а дерева – злі. Багатьом хілофобам так і не вдається з віком перерости свій страх, і будь-яка прогулянка по парку викликає у них сильну тривогу. Деякі з них відчувають нестерпну тривогу просто при думці про ліс.

6. Омфалофобія – боязнь пупків
Омфалофобія – це боязнь пупків. Люди, що страждають цією фобією, бояться, коли хтось торкається до їх пупка, і бояться самі торкатися до чужих пупків. Виникнення цього страху часто пов’язане з тим, що пупки, як правило, асоціюються з пуповиною і материнською утробою. Іноді омфалофоби бояться дивитися і навіть думати про пупки.

7. Номофобія – боязнь залишитися без мобільного зв’язку
Свою назву ця боязнь залишитися без мобільного зв’язку отримала п’ять років тому, коли учені виявили цю фобію. За даними нових досліджень, цією фобією страждають більше половини жителів Сполученого Королівства. Люди бояться потрапити в зону, де немає сигналу, бояться, що батарея їх телефону сяде – іноді їх охоплює тривога, якщо телефон знаходиться поза їхнью увагою.

8. Омброфобія – боязнь дощу
Омброфоби бояться дощу, що може привести до розвитку серйозної панічної атаки. Вважається, що боязнь дощу може сформуватися з кількох причин, у тому числі тому що дітям часто забороняють виходити на вулицю під час дощу, додаючи, що вони можуть захворіти. Крім того, дощ часто асоціюється з депресією.

9. Папафобія – боязнь папи римського
Боязнь папи римського або папського престолу – досить рідкісне явище. Вона тісно пов’язана з ієрофобією(страхом по відношенню до священнослужителів або предметів релігійного призначення). Вона також пов’язана з агіофобиєю – надмірним і ірраціональним страхом або неприязню по відношенню до святих або священних реліквій. Цей страх, як правило, виникає в результаті травми, пов’язаної з папою.

10. Уранофобія – боязнь неба
Люди, що страждають уранофобією, бояться неба і замогильного життя. Такий страх часто виникає у віруючих людей, які бояться божого суду.

11. Погонофобія – боязнь борід
Термін “погонофобія” використовується з 1850-х років і означає боязнь борід. Нещодавно ведучий Джеремі Паксман(Jeremy Paxman) звинуватив ВПС в погонофобії після того, як його розкритикували за появу на програмі Newsnight з бородою.

12. Тріпофобія – боязнь отворів
Люди, що страждають тріпофобією, бояться кластерних отворів, тобто предметів з множиною маленьких отворів. Поки цей різновид страхів не включили в офіційний список фобій, хоча нею, за деякими даними, страждають тисячі людей. Згідно з результатами досліджень, у людей, що страждають тріпофобією, отвори асоціюються з небезпекою. Тріпофоби бояться таких предметів, як медові стільники, губки або рослини, що мають безліч маленьких отворів. Симптомами тріпофобії можуть стати нудота, свербіж і навіть панічні атаки.

13. Тріскаідекафобія – боязнь числа 13
Багато людей вірять в прикмети, пов’язані з числом 13, проте далеко не усі з них страждають тріскаідекафобією. Цей страх тісно пов’язаний з боязню п’ятниці 13. Люди, що страждають цією фобією, старанно уникають речей і зайняття, пов’язаним з числом 13.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button