Людина

Коли найчастіше людина бреше

Коли найчастіше людина брешеЛюдина бреше частіше ввечері, ніж вранці, з’ясували вчені з Гарвардського університету та співробітники Школи бізнесу імені Девіда Еклес при Університеті Юти, чия стаття була опублікована в Association for Psychological Science.

В експерименті взяли участь 62 студента (47 хлопців і 15 дівчат), які вранці і ввечері проходили тест на зорове сприйняття: на комп’ютері вони бачили квадрат, який був поділений на дві частини по діагоналі, і в кожній з яких була певна кількість точок – піддослідні визначали, в якій частині їх більше. При цьому дослідники заздалегідь пояснили, що якщо вибрати праву сторону, то можна отримати 5 центів, а якщо ліву – всього півцента. За час експерименту можна було заробити до п’яти доларів: так студентам давалася можливість збрехати, отримавши більше грошей.

Виявилося, що «вечірні» учасники набагато частіше брехали, ніж «ранкові». На наступному етапі дослідження брали участь інші добровольці, але отримані результати були аналогічними: ближче до ночі люди схильні говорити неправду. Зокрема, в одному з експериментів вчені вивели наступні співвідношення: вранці збрехали 43% добровольців, а ввечері – 65 % піддослідних.

Зазначимо, в майбутніх дослідженнях вчені планують вивчити інші фактори, що впливають на чесність людей, і спробувати розібратися, як же «допомогти хорошим людям не здійснювати погані вчинки».

В цілому, виходить, що найважливіші рішення в моральному плані потрібно приймати саме вранці.

Натхнення: informing.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button