Здоров'я

Біг покращує роботу головного мозку

Фізичні навантаження не тільки приводять в порядок м’язи, дихання і серце, вони впливають на роботу головного мозку. Фахівці з Національного інституту з проблем старіння спробували розібратися, як регулярний біг відбивається на стані нервової системи. Особливо вчених цікавив вплив бігу на вищі нервові функції.

В експерименті з лабораторними мишами дослідники помітили, що біг стимулює утворення білка катепсину B. Дана речовина активує процес росту клітин головного мозку. Зазначимо, що подібний ефект спостерігається лише при постійних тренуваннях.

Ще вчені спробували заблокувати у групи мишей вироблення білка катепсину. В результаті у тварин знизилася здатність до орієнтування в просторі. Миші з намагою знаходили дорогу від басейну до платформи. Контрольна група із завданням впоралася відмінно.

Отримані дані в цілому не суперечать попереднім дослідженням. Заняття спортом підсилюють кровообіг у всьому тілі. Головний мозок – не виняток із правил. З током крові до органу транспортуються поживні речовини, що визначають активність роботи всього організму.

Натхнення: medvesti.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть