Здоров'я

Люди з вищою освітою частіше страждають від пухлин мозку

Ризик розвитку більшості пухлин мозку при наявності вищої освіти на порядок підвищується. Про це говорять результати дослідження вчених зі Швеції. Цифри говорять самі за себе. Ймовірність виникнення гліоми, найпоширенішої форми пухлин голодного мозку, у людей зі ступенем бакалавра на 19% вище ніж у тих, хто вирішив закінчити свою освіту у віці 16 років.

01-07-16-foto-600x400-1

Всього в рамках дослідження учені провели аналіз стану здоров’я і рівня освіти 4,3 мільйона чоловік. В додаток до цього оцінювалися інші параметри: рівень доходу, сімейний стан і професія учасників експерименту. За період наукової роботи (з 1993 по 2010 роки) померли 1,1 мільйона добровольців. У досліджуваній групі пухлини мозку були виявлені більш ніж у 12 тисяч осіб.

Згідно з отриманими даними, наявність вищої освіти підвищувала ймовірність розвитку раку мозку. Високі доходи на 14% збільшували ризик пухлинних утворень нервової системи. Цікаво, що така тенденція простежувалася більше серед чоловіків, ніж серед жінок.

По всій видимості, наявність вищої освіти змушують людей частіше звертатися за медичною допомогою. В результаті настільки складна і рідкісна хвороба виявляється раніше.

Натхнення: medvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button