Екологія

Засуха в Каліфорнії загрожує вимиранням її хвойним лісам

Тривала посуха в Каліфорнії обернулася епідемією короїдів в її хвойних лісах, які незабаром можуть повністю зникнути або помітно скоротитися по площі, якщо клімат на півдні США не повернеться в норму в найближчі роки, повідомляє НАСА.

8ecb862c505fefd56c07b2595444b47f
Одним з найбільш несподіваних і небезпечних наслідків зміни клімату і зростання температур на Землі стало те, як глобальне потепління впливає на поведінку та активність комах, і як їх життєдіяльність, в свою чергу, впливає на клімат. Яскравим прикладом цього є те, що сталося з хвойними лісами на півночі Північної Америки в останні роки.

В цих лісах, як розповідають Карлос Рамірес (Carlos Ramirez) з Лісової служби США і його колеги, живуть жуки-короїди (Dendroctonus ponderosae), які в нормальній обстановці відіграють роль санітарів лісу, знищуючи слабкі і хворі дерева. Однак в останні роки їх популяція надмірно розрослася за м’яких зим і сухих літніх місяців, в результаті, короїди стали знищувати і здорові ділянки лісу. Це призвело до ще більшого зростання температур і ще більшого поширення жуків.

Даний процес, як показують останні знімки і дані з ER-2, кліматичного “шпигунського” літака НАСА, торкнувся не тільки північ континенту, але і хвойні ліси на півдні, в Каліфорнії, де ростуть тисячолітні секвої та інші рідкісні породи дерев.

Засуха в Каліфорнії, яка триває вже майже сім років, мабуть, схожим чином спровокувала вибухоподібний ріст чисельності короїдів – тільки за останній рік площа “мертвих” лісів, знищених жуками з роду Dendroctonus, збільшилася на 10%, і розміри уражених територій росли непропорційним чином протягом останніх років посухи.

За словами Раміреса, зараз НАСА аналізує стан загиблих дерев в околицях великих населених пунктів, намагаючись зрозуміти, як їх поява позначиться на пожежній обстановці і сусідстві з людьми, які так само активно забирають воду з ґрунту, на швидкість вимирання хвойних лісів і поширення короїда. За прогнозами НАСА, клімат в Каліфорнії може прийти в норму в цьому році в результаті зміни Ель-Ніньо на Ла-Нінью, однак 100% впевненості в цьому немає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button