Фото

Біль в кожному знімку: найкращі фотографії конкурсу Environmental Photographer 2015

У цьому році на екологічний фотоконкурс Atkins CIWEM Environmental Photographer Of The Year 2015 надійшло понад 10 тисяч знімків. Станом на сьогоднішній день члени журі скоротили цей список до 111-ти кращих робіт. Переможці фотоконкурсу будуть оголошені під час урочистої церемонії 25 червня 2015 року.

Рибалки перевіряють сіті у В’єтнамі, 2014 рік. Морське господарство – один з найбільш сильних секторів економіки В’єтнаму. Очікується, що до 2020 року на його частку буде припадати 53-55% всього ВВП країни. Фотограф: Hoang Long Ly.

Постановочний знімок. Фотографи Карлос Аеста (Carlos Ayesta) і Гійом Брессон (Guillaume Bression) запросили колишніх жителів префектури Фукусіма відправитися разом з ними в зону відчуження і відвідати такі звичні, але тепер уже ворожі місця. Фотографи попросили людей вести себе так, ніби нічого не сталося. За збігом обставин, напис над вітриною в перекладі з японської означає «свіжі продукти», хоча вони лежать тут вже кілька років.

Піщана буря несподівано накрила частини Кувейту 25 березня 2011 року. Міжнародний аеропорт Кууэйт був закритий, а видимість знизилася до менш ніж 500 метрів. За деякими даними, в окремих районах видимість зникла зовсім. Фотограф: Rizalde Cayanan

Салон краси. Лагос, Нігерія, 2014 рік. Жінки в фіолетових сукнях стоять у дверях одного з небагатьох салонів краси на палях в нетрях Макоко, Нігерія. У неділю, коли жінки з місцевої громади збираються до церкви, тут не проштовхнутися. Фотограф: Petrut Calinescu.

Поліетиленові пакети вже стали частиною пейзажу на плато Альтіплано в Болівії. Нагромадження пластику в навколишньому середовищі призводить до деградації ґрунтів і смерті диких і домашніх тварин. Світ споживає близько одного мільйона пластикових пакетів в хвилину. Фотограф: Eduardo Leal.

Танення льодовика Льюїса на горі Кенія. Вогненної лінією позначено місце, де знаходився край льодовика в 1987 році. З того часу льодовик відступив на 120 метрів. Фотограф: Simon Norfolk.

Покинуте село Джамена в Західно-Румунських горах в Румунії, 2014 рік. Близько 400 сімей були евакуйовані з села, на місці якого згодом було створено сховище токсичних відходів при шахті з видобутку міді. Зараз про село нагадують лише кілька забруднених шламом будинків і каплиця. Фотограф: Glyn Thomas.

Перукарня в місті Конья, Туреччина, 2011 рік. Конья відоме у світі, як жваве економічно розвинене університетське місто. Однак, ця фотографія розповідає нам зовсім іншу історію. Фотограф: Hayri Kodal.

Лишайники з сімейства Кладонієвих на лісовій підстилці в США, 2014 рік. Фотограф: Matthew Cicanese.

Шахтарі спускаються в жерло вулкана Іджен у Східній Яві, Індонезія, в пошуках шматків сірки, звані тут «Золотом диявола». На фото – 27-річний шахтар, який уже 10 років шукає сірку, попутно вдихаючи токсичний сірчистий газ. Фотограф: Luca Catalano Gonzaga.

Ремарка фотографа Джека Бошера (Jack Bosher): «Я зробив цей знімок на вулиці в Сінгапурі, де зосереджено безліч барів і ресторанів. Всі вони обладнані кондиціонерами, навіть незважаючи на те, що їх вікна і двері відкриті. Я вважаю, що це безглузда витрата електроенергії і невиправдана шкода довкіллю».

Оповиті туманом Ніколо-Перервинський монастир і Собор Іверської Богоматері в Південному адміністративному окрузі Москви. Фотограф: Олена Баранцева.

Збір крабів В Саткхире, Бангладеш, 2014 рік. Цьому чоловікові належить величезна ділянка землі, яку можна було успішно обробляти. У травні 2009 року на узбережжі Бенгальської затоки обрушився циклон «Айла». Землі були затоплені й стали непридатні для вирощування культур через високий вміст солі. Тепер чоловік збирає крабів і продає їх на ринку, щоб прогодувати свою сім’ю. Фотограф: Kazi Riasat Alve.

Холі – це індуїстський фестиваль фарб, який ославляє перемогу добра над злом. Фотограф Арнаб Адак (Arnab Adak) відобразив хмару пилу під час святкування Холі в Індії. У фарбах гулал містяться шкідливі речовини, які можуть викликати шкірні захворювання, астму і навіть тимчасову сліпоту. Матхура, Індія, 2014 рік.

Сім’я дивиться телевізор в очікуванні, коли зійде вода, під час припливу в Читтагонге, Бангладеш. В останні кілька років рівень моря значно піднявся, і приливні хвилі почали затоплювати прибережні будинки.

Натхнення: fototelegraf.ru

Кнопка «Наверх»