Земля

Білі ведмеді заблокували два селища на Чукотці

Білі ведмеді в національному парку «Берінгія» почали масово виходити на північне узбережжя Чукотки і наближатися до населених пунктів.

4ed36fad1f6fcb9b0333945155e54d3e

«За словами дільничного державного інспектора національного парку “Берінгія” Станіслава Таенома, перші ведмеді, десять особин, були помічені ще 2 грудня, 7 грудня сім’я, яка живе в декількох кілометрах від Енурміно на мисі Неттен, була буквально обложена білими ведмедями. Для відгону хижаків на снігоході виїхав інспектор парку і нарахував 24 звіра, серед яких було кілька самок з ведмежатами», — йдеться в повідомленні прес-служба нацпарку.

8 грудня інспектори проїхали вздовж узбережжя між селами Енурміно і Нешкан і далі на захід, вони нарахували 71 білого ведмедя на вузькій смужці прибережного льоду. Звірі рухаються на південний схід уздовж берегової лінії, по дорозі часто заходять в населені пункти. Інспектори національного парку відстежують переміщення ведмедів і запобігають їх зустрічі з людьми. Так, наприклад, молодий ведмідь з намагою був вигнаний з Нешкана, а три інших звіра заходили в межі села Енурміно.

За словами наукового співробітника нацпарку Анатолія Кочнєва, «навала» білих ведмедів на північне узбережжя останні 20 років повторюється майже щороку пізньої осені і початку зими під час замерзання Чукотського моря. Сюди їх залучають мертві кити і моржі, викинуті на берег, а також відходи звіробійного промислу. Якщо замерзання Чукотського моря затягується, як сталося і в цьому році, то хижаки з’являються біля берега. Також в цьому році ведмедів залучили близько 200 трупів моржів, які загинули протягом осені на береговому лежбищі в 12 км від Енурміно.

«Тому енурмінцям належить докласти всі зусилля, щоб уникнути конфліктів в умовах, по суті, “ведмежої облоги”. Якщо стійке формування льодового покриву в найближчі два тижні не почнеться, то частина ведмедів вздовж берега може проникнути далі на схід, до сіл Інчоун і Уелен. Жителям цих населених пунктів також слід заздалегідь приготуватися до ймовірної навали хижаків: забезпечити хорошу освітленість і зв’язок, створити мобільні групи, підготувати відлякуючі засоби, стежити за дітьми і обмежити переміщення за межами населених пунктів», — сказав Кочнєв.

У сільському поселенні Енурміно проживає близько 300 осіб. Етнічний склад села — чукчі. Основне заняття населення — морський звіробійний промисел.

Білий ведмідь — найбільший з нині живих наземних хижаків. Середня довжина тіла (без хвоста) самців досягає 3 м, максимальна вага вгодованого самця у виняткових випадках може досягати 1 тонни. На Чукотці мешкають найбільш великі звірі.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button