Земля

У Новій Зеландії підпалюють вежі 5G-зв’язку з-за теорії змови про коронавірус

По всій Новій Зеландії почастішали підпали веж стільникового зв’язку. Влада вважає, що всьому виною популярна теорія змови, що зв’язує 5G-мережі і пандемію коронавіруса.

Всього в Окленді, Веллінгтоні і Нортленді було скоєно напад на 17 веж стільникового зв’язку, в результаті чого було завдано збитків на сотні тисяч доларів. Пожежі вважалися підозрілими, але довгий час їх зв’язок зі змовниками була під питанням. Комісар поліції Нової Зеландії Ендрю Багаття заявив, що справу будь-кого, хто підпалив стільникову вежу з-за теорій «5G-змови», буде розглянуто «дуже жорстко», за словами RNZ.

5G — найновіша й найшвидша мережа, наступна за 2G, 3G і 4G. Вона була запущена в грудні в Новій Зеландії і поступово запускається і в інших країнах, включаючи Філіппіни і Південну Корею. За даними RNZ, теорії змови звинувачують випромінювання від веж 5G у поширенні COVID-19 і раку.

Новозеландці дуже насторожено ставляться до 5G: опитування, опубліковане у грудні, показавло, що 46% місцевих жителів стурбовані тим, що мережа може вплинути на їх здоров’я, повідомляє Newsroom. Але оскільки коронавірус став пандемією, а Нова Зеландія опинилася в суворій ізоляції, теорії змови стали більш популярними.

На цьому тижні в статті для Spinoff новозеландський документаліст Девід Фаррієр написав, що підпали — ідея далеко не оригінальна: перший підпал був здійснений в Новій Зеландії через тиждень після того, як в Бірмінгемі, Англія, також була підпалена вежа стільникового зв’язку.

«Як і сама теорія змови, вони просто імітували поведінку, яку побачили за кордоном», написав він.

Фаррієр приєднався до анти-5G групах у Facebook після того, як отримав онлайн-розсилку за участь у рекламі про-5G. Він повідомив новозеландському новинному шоу The Project, що число членів цих груп різко збільшилася після пандемії. Фаррієр додав, що одна з найбільших груп зросла з 3000 осіб (перед кризою) до 13000 і продовжує зростати.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button