Земля

Біля берегів Канади зафіксували рекордну хвилю-вбивцю

Дослідники зафіксували нову рекордну хвилю-вбивцю: її висота склала близько чотирьох поверхів.

Image by WikiImages from Pixabay

Хвилю зафіксували біля узбережжя Улуелету на острові Ванкувер в листопаді 2020 року. Її висота склала 17,6 м.

На хвилях такої висоти легко катаються серфери та інші любителі гострих відчуттів. Але це була хвиля-вбивця: вони непередбачувані і майже в два рази вище прилеглих хвиль.

На відміну від цунамі, які в основному відбуваються через сейсмічну активність, хвилі-вбивці формуються від сильних течій, вітрів або штормів. Це призводить до того, що окремі хвилі зливаються в одну гігантську.

Першу хвилю-вбивцю зафіксували біля берегів Норвегії в 1995 році, вона була 25,6 м у висоту і височіла над іншими на 12 м. Нова хвиля Ucluelet була набагато меншою, але оскільки навколишні хвилі були висотою 6 м, вона стала найбільш екстремальною хвилею-вбивцею з тих, що вдалося зареєструвати.

“Імовірність того, що така подія відбудеться, становить один раз в 1300 років”, – говорить Йоханнес Геммріх, співробітник Університету Вікторії та автор дослідження

Хвилі-вбивці важко виявити і виміряти, але вони привертають все більше уваги через небезпеку, яку несуть. Нову хвилю досліджував канадський підрозділ компанії Marinelabs, співробітники брали дані з сенсорних буїв, які знаходяться уздовж узбережжя Північної Америки.

“Хвилі-вбивці непередбачувані і можуть бути дуже небезпечними для морських операцій і звичайних людей. Потенціал прогнозування хвиль-вбивць досі залишається відкритим питанням, але наші дані допомагають краще зрозуміти, коли, де і як утворюються хвилі-вбивці, а також ризики, які вони представляють”, –  говорить Скотт Бітті, генеральний директор Marinelabs.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button